Blog

Złodzieje samochodów ‒ jak ich przechytrzyć? 

Złodzieje samochodów niestety nie próżnują, wciąż korzystają z różnego typu metod, by sprawnie odjechać cudzym samochodem. W jaki sposób przechytrzyć rabusia i zabezpieczyć swój pojazd? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Kradzież samochodu ‒ jak jej uniknąć?

W jaki sposób ograniczyć do minimum ryzyko kradzieży samochodu? Poniżej kilka wskazówek, które, choć z pozoru banalne, mogą uratować nasze mienie.

  • Nie zostawiaj kluczyków w stacyjce ‒ przede wszystkim zawsze, nawet wtedy, gdy wychodzimy z auta na kilka sekund, powinniśmy wyjmować kluczyki ze stacyjki. Złodzieje mogą sami zaaranżować całą akcję ‒ pod byle pretekstem wybawić kierowcę z pojazdu i odjechać jego autem w siną dal.
  • Parkuj na strzeżonych parkingach ‒ jeśli tylko mamy taką możliwość, parkujmy samochód na strzeżonych parkingach. Samochody o wiele częściej znikają z parkingów niestrzeżonych.
  • Zamykaj samochód ‒ zawsze warto sprawdzić czy aby na pewno zamknęliśmy drzwi samochodu i wszystkie okna.
  • Nie zostawiaj cennych rzeczy na widoku ‒ teoretycznie w samochodzie powinniśmy zostawić wszystkie rzeczy bez obaw, że któraś z nich zniknie i to wraz całym samochodem. W praktyce jednak nie do końca wszystko tak działa. Znajdujące się w aucie torebka czy etui z laptopem mogą przyciągać uwagę złodzieja.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Zachowanie szczególnej ostrożności to podstawa, warto jednak pamiętać również o innych sposobach, dzięki którym można przechytrzyć złodzieja. Mowa tutaj o różnego typu blokadach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

  1. Ograniczenie ryzyka kradzieży auta do minimum ‒ skuteczność niektórych blokad wynosi nawet 99%, to zabezpieczenia o wiele skuteczniejsze od sposobów takich, jak odcięcie zapłonu czy autoalarm.
  2. Bezproblemowy montaż ‒ montaż wielu blokad antykradzieżowych przebiega sprawnie i bez ingerencji w design samochodu. Doskonałym przykładem jest tutaj przeznaczona do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania blokada keylock ‒ wystarczy zamontować ją na znajdującej się w kluczyku baterii i gotowe.
  3. Brak ingerencji w design auta ‒ wiele blokad, na przykład blokada osłaniajaca elementy starujące skrzynią biegów, wygląda estetycznie i nie ingeruje w design samochodu. Dostępne są również blokady, które po zamontowaniu są całkowicie niewidoczne.

Podsumowanie

Warto zadbać o to, by w jak największym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo samochodu. Pomyśleć o tym powinny wszyscy właściciele aut, nie tylko Ci, którzy kupili luksusowy model. Zachowanie szczególnej ostrożności oraz profesjonalne blokady antykradzieżowe to priorytet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *