Blog

Złodzieje samochodów ‒ jak ich przechytrzyć? 

Złodzieje samochodów niestety nie próżnują, wciąż korzystają z różnego typu metod, by sprawnie odjechać cudzym samochodem. W jaki sposób przechytrzyć rabusia i zabezpieczyć swój pojazd? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Kradzież samochodu ‒ jak jej uniknąć?

W jaki sposób ograniczyć do minimum ryzyko kradzieży samochodu? Poniżej kilka wskazówek, które, choć z pozoru banalne, mogą uratować nasze mienie.

  • Nie zostawiaj kluczyków w stacyjce ‒ przede wszystkim zawsze, nawet wtedy, gdy wychodzimy z auta na kilka sekund, powinniśmy wyjmować kluczyki ze stacyjki. Złodzieje mogą sami zaaranżować całą akcję ‒ pod byle pretekstem wybawić kierowcę z pojazdu i odjechać jego autem w siną dal.
  • Parkuj na strzeżonych parkingach ‒ jeśli tylko mamy taką możliwość, parkujmy samochód na strzeżonych parkingach. Samochody o wiele częściej znikają z parkingów niestrzeżonych.
  • Zamykaj samochód ‒ zawsze warto sprawdzić czy aby na pewno zamknęliśmy drzwi samochodu i wszystkie okna.
  • Nie zostawiaj cennych rzeczy na widoku ‒ teoretycznie w samochodzie powinniśmy zostawić wszystkie rzeczy bez obaw, że któraś z nich zniknie i to wraz całym samochodem. W praktyce jednak nie do końca wszystko tak działa. Znajdujące się w aucie torebka czy etui z laptopem mogą przyciągać uwagę złodzieja.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Zachowanie szczególnej ostrożności to podstawa, warto jednak pamiętać również o innych sposobach, dzięki którym można przechytrzyć złodzieja. Mowa tutaj o różnego typu blokadach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

  1. Ograniczenie ryzyka kradzieży auta do minimum ‒ skuteczność niektórych blokad wynosi nawet 99%, to zabezpieczenia o wiele skuteczniejsze od sposobów takich, jak odcięcie zapłonu czy autoalarm.
  2. Bezproblemowy montaż ‒ montaż wielu blokad antykradzieżowych przebiega sprawnie i bez ingerencji w design samochodu. Doskonałym przykładem jest tutaj przeznaczona do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania blokada keylock ‒ wystarczy zamontować ją na znajdującej się w kluczyku baterii i gotowe.
  3. Brak ingerencji w design auta ‒ wiele blokad, na przykład blokada osłaniajaca elementy starujące skrzynią biegów, wygląda estetycznie i nie ingeruje w design samochodu. Dostępne są również blokady, które po zamontowaniu są całkowicie niewidoczne.

Podsumowanie

Warto zadbać o to, by w jak największym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo samochodu. Pomyśleć o tym powinny wszyscy właściciele aut, nie tylko Ci, którzy kupili luksusowy model. Zachowanie szczególnej ostrożności oraz profesjonalne blokady antykradzieżowe to priorytet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *