FAQ - E-JOYLOCK (PYTANIA I ODPOWIEDZI)

1. Podstawowe zasady działania blokady E-JOYLOCK

1.1. Co to jest blokada E-JOYLOCK?

E-JOYLOCK to zabezpieczanie antykradzieżowe do aut wyposażonych w elektroniczny drążek skrzyni biegów, nazywany przez producentów „joystick” lub „shift-by-wire”. E-JOYLOCK to blokada skrzyni biegów, która uniemożliwia zmianę pozycji drążka skrzyni biegów z pozycji „P” na „D”, „N” lub „R” , przez co chroni Twój samochód przed kradzieżą oraz nieuprawnionym korzystaniem. Odblokowanie zabezpieczenia obydwa się poprzez połączenie blokady z aplikacją na smartfonie lub brelokiem bluetooth.

1.2. W jaki sposób blokada E-JOYLOCK zabezpiecza moje auto przed kradzieżą?

Gdy dojdzie do sytuacji w której złodziej, lub inna nie pożądana osoba nie posiadająca Twojego telefonu ze skonfigurowaną aplikacją lub Twojego unikalnego breloka bluetooth dostanie się do Twojego samochodu i włączy zapłon, to zastosowanie blokady E-JOYLOCK uniemożliwi jej zmianę pozycji drążka skrzyni biegów z pozycji „P”, w związku z czym nie będzie mógł odjechać Twoim samochodem.

1.3. Jak działa blokada E-JOYLOCK?

Blokada E-JOYLOCK aktywuje się, gdy wyłączysz zapłon i zamkniesz kluczykiem swoje auto. Od tego momentu drążek skrzynki biegów (joy stick) jest zablokowany i nie ma możliwości zmiany pozycji z „P” na „D” , „N” lub „R”. Są dwie możliwości sterowania blokadą i jej dezaktywacji:

1.3.1. E-JOYLOCK sterowany aplikacją na smartfony

Aby dezaktywować blokadę wymagana jest instalacja dedykowanej aplikacji na telefon, chronionej 8 cyfrowym kodem PIN, z którą blokada łączy się poprzez bluetooth i odblokowuje możliwość zmiany biegów. Wystarczy raz uruchomić i skonfigurować aplikację, a następnie umożliwić jej działanie w tle, aby E-JOYLOCK przy każdym następnym uruchomieniu auta łączył się z aplikacją i dezaktywował automatycznie.

1.3.2. E-JOYLOCK sterowany brelokami bluetooth

W zestawie z blokadą E-JOYLOCK sterowaną brelokami bluetooth znajdują się dwa, unikalnie skonfigurowane breloki bluetooth. Blokada dezaktywuje się, gdy wykryje sygnał emitowany przez brelok. Wystarczy mieć przy sobie brelok bluetooth gdy wsiadasz do auta, a blokada automatycznie się dezaktywuje i auto jest gotowe do jazdy.

1.4. Czy mogę mieć jednocześnie blokadę E-JOYLOCK sterowaną aplikacją i brelokami bluetooth?

Nie. Należy wybrać jeden sposób sterowania blokadą E-JOYLOCK – sterowanie aplikacją na smartfony, albo sterowanie brelokami bluetooth.

1.5. Czy mogę zamontować blokadę E-JOYLOCK samodzielnie?

Blokada E-JOYLOCK to zaawansowany technologicznie produktu, którego montaż musi być wykonany przez specjalistów z zakresu mechaniki lub elektroniki samochodowej. Zalecamy zakup i montaż blokady E-JOYLOCK tylko u autoryzowanych przedstawicieli E-JOYLOCK – czyli Autoryzowanych Dealerów ASO oraz autoryzowanych przedstawicieli naszej firmy. Zapewni to bezpieczeństwo i poprawność montażu.

1.6. Czy blokada E-JOYLOCK ingeruje w oryginalne komponenty mojego auta?

Blokada E-JOYLOCK jest systemem bezinwazyjnym, który nie ingeruje w oryginalne komponenty Twojego auta. Produkt działa w systemie plug-and-play, co oznacza że montaż odbywa się wyłącznie poprzez podłączenie do oryginalnych wtyczek i złączy, bez konieczności cięcia kabli lub ingerowania w inne podzespoły.

1.7. Czy montaż blokady E-JOYLOCK wpłynie na gwarancję na auto?

Blokada E-JOYLOCK jest produktem bezpiecznym dla Twojego auta, ponieważ jest całkowicie nieinwazyjny i nie ingeruje w oryginalne komponenty. Sprzedaż i montaż blokady odbywa się u autoryzowanych przedstawicieli E-JOYLOCK, w tym oficjalnych sieci dealerskich, którzy zapewniają, że montowane przez nich urządzenia nie wpływają na utratę gwarancji producenta.

1.8. Czy po montażu blokady E-JOYLOCK wyskakują błędy w komputerze auta?

Instalacja blokady E-JOYLOCK nie generuje powstawania żadnych błędów w komputerze pokładowym Twojego auta.

1.9. Czy instalacja blokady E-JOYLOCK wymaga cięcia lub lutowania kabli w moim samochodzie?

Nie, instalacja blokady E-JOYLOCK nie wymaga cięcia lub lutowania oryginalnych kabli lub ingerowania w inne podzespoły Twojego auta. Blokada E-JOYLOCK jest montowana na oryginalnych wtyczkach i złączach.

1.10. Czy można zmienić bieg poprzez podłączenie się do systemu OBD (On-Board Diagnostics)?

Nie, nie można zmienić biegu poprzez podłączenie się do OBD gdy zainstalowana jest blokada E-JOYLOCK. Blokada filtruje dane wysyłane przez OBD do dźwigni zmiany biegów i uniemożliwia zmianę biegu z pozycji „P”.

1.11. Czy złodziej może przechwycić sygnał bluetooth i dezaktywować blokadę E-JOYLOCK?

  • W przypadku blokady E-JOYLOCK sterowanej aplikacją, przechwycenia sygnału bluetooth nie umożliwi dezaktywowania blokady. Sygnał bluetooth to jedynie forma transmisji i połączenia, jednak aby deaktywować blokadę E-JOYLOCK wymagana jest autoryzacja aplikacji, która jest chroniona 8 cyfrowym kodem PIN.
  • W przypadku blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth, przechwycenie sygnału jest mało prawdopodobne, gdyż breloki bluetooth wyposażone są w akcelerometr który powoduje, że po zostawieniu breloka bluetooth w bezruchu przez około 2 minuty, przechodzi ona w tryb uśpienia i nie emituje sygnału bluetooth. Dodatkowo sygnał w breloku bluetooth jest skonfigurowany na niski zasięg, co oznacza, że nie można przechwycić sygnału z odległości większej niż 3 metry na otwartej przestrzeni.

1.12. Co mam zrobić gdy kupuję auto z zainstalowaną blokadą E-JOYLOCK?

  • Jeżeli jesteś nabywcą samochodu w którym blokada E-JOYLOCK była już zainstalowana przez poprzedniego właściciela, a chcesz mieć pewność że nikt poza Tobą nie będzie znał kodu PIN do aplikacji lub nie będzie w posiadaniu skonfigurowanych breloków bluetooth – to możesz udać się do autoryzowanego przedstawiciela E-JOYLOCK który za dodatkową opłatą wykona reset ustawień blokady E-JOYLOCK sterowanej aplikacją lub doposaży blokadę E-JOYLOCK sterowaną brelokami bluetooth w dwie nowe, unikalnie skonfigurowane breloki. Dzięki temu będziesz miał pewność i bezpieczeństwo, że nikt poza Tobą nie ma dostępu do urządzenia.

2. Zasady działania blokady E-JOYLOCK sterowanej aplikacją na smartfony

2.1. Czy aplikacja działa na moim telefonie?

Aplikacja E-JOYLOCK działa poprawnie na wszystkich telefonach z systemem Android lub iOS.

2.2. Dlaczego nie mogę zmienić kodu PIN do blokady E-JOYLOCK?

Kod PIN to forma autoryzacji dostępu do dezaktywacji blokady E-JOYLOCK. Aby skutecznie chronić Twoje auto przed kradzieżą, kod PIN musi być unikatowy i skomplikowany – aby osoba nie upoważniona nie była w stanie odgadnąć kodu PIN Twojego urządzania. Dlatego w celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa każda blokada E-JOYLOCK generuje w sposób automatyczny i losowy 8 cyfrowy unikalny kod PIN, który jest przesyłany do aplikacji podczas pierwszego połączenia blokady z aplikacją.

2.4. Ile telefonów mogę podłączyć do jednej blokady E-JOYLOCK?

Do blokady E-JOYLOCK możesz podłączyć dowolną ilość telefonów. Dzięki temu z Twojego auta korzystać mogą inne uprawnione osoby – np. członkowie rodziny. Wystarczy, aby uprawnione osoby zainstalowały aplikację na swoim smartfonie i wpisały w niej udostępniony im przez Ciebie unikalny 8 cyfrowy kod PIN.

2.5. Jak dezaktywować blokadę E-JOYLOCK gdy rozładuje mi się telefon lub nie mam go przy sobie?

E-JOYLOCK ma funkcję manualnego awaryjnego odblokowania. Gdy rozładuje Ci się telefon lub nie masz go przy sobie, może odblokować skrzynię biegów poprzez sekwencję sześciu ruchów drążka skrzyni biegów. Kolejność ruchów ustalasz samodzielnie w aplikacji E-JOYLOCK. Możesz ją zmieniać dowolnie, bez ograniczeń.

2.6. Jak blokada E-JOYLOCK łączy się ze smartfonem?

Blokada E-JOYLOCK działa w oparciu o funkcję bluetooth. Aby umożliwić blokadzie E-JOYLOCK połączenie z Twoi smartfonem należy zainstalować aplikację E-JOYLOCK i włączyć w smartfonie funkcję bluetooth.

2.7. Co mam zrobić z blokadą E-JOYLOCK sterowaną aplikacją gdy muszę oddać auto do naprawy w serwisie?

Blokada E-JOYLOCK jest wyposażona w funkcję „service mode” którą możesz aktywować z poziomu aplikacji w dowolnym momencie. Ta funkcja umożliwia stałe dezaktywowanie blokady na określoną ilość dni. Skorzystasz z tej funkcji między innymi kiedy będzie potrzeba zostawienia auta w warsztacie samochodowym. Blokada E-JOYLOCK zostanie aktywowana, gdy po odebraniu auta z serwisu ponownie połączysz się z nią poprzez aplikację.

2.8. Co mam zrobić gdy chce komuś pożyczyć auto z zainstalowaną blokadą E-JOYLOCK sterowaną aplikacją?

Jeżeli chcesz pożyczyć auto innej osobie możesz na kilka sposobów umożliwić jej korzystanie z blokady E-JOYLOCK. Po pierwsze możesz udostępnić jej unikalną sekwencję awaryjnego odblokowania. Gdy auto zostanie Ci zwrócone, możesz zmienić te sekwencję z poziomu aplikacji, dzięki czemu masz pewność że nikt nie zna Twoich ustawień. Masz również możliwość uruchomienia funkcji „service mode” i wyłączyć działanie blokady na określoną ilość dni. W tym przypadku jednak Twoje auto nie będzie chronione przed kradzieżą, gdyż blokada jest zdezaktywowana.

2.9. Co znajdę w oryginalnym pudełku blokady E-JOYLOCK sterowanej smartfonem?

Blokada E-JOYLOCK pakowana jest w eleganckie i bezpieczne dla produktu pudełko, w którym znajduję się instrukcja konfiguracji aplikacji oraz karta gwarancyjna z numerem seryjnym urządzenia, datą montażu oraz nazwą i pieczątką firmy instalującej blokadę.

3. Zasady działania blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth

3.1. Na jakiej zasadzie działa blokada E-JOYLOCK sterowana brelokami bluetoot?

Blokada E-JOYLOCK sterowana brelokami bluetooth aktywuje się w momencie wyłączenia zapłonu i zamknięcia auta. Blokada dezaktywuje się, gdy wykryje sygnał z breloka bluetooth. Wystarczy mieć brelok bluetooth przy sobie gdy wsiadasz do auta, a blokada automatycznie dezaktywuje się.

3.2. Ile breloków bluetooth otrzymuję przy zakupie urządzenia?

Każda blokada E-JOYLOCK jest skonfigurowana z dwoma unikalnymi brelokami bluetooth i właśnie te dwa breloki otrzymujesz w zestawie.

3.3. Co się stanie gdy zgubię lub zapomnę brelok bluetooth?

Gdy zgubisz brelok bluetooth to po pierwsze udaj się do autoryzowanego przedstawiciela E-JOYLOCK, który za dodatkową opłatą skonfiguruje dla Ciebie nowy brelok. Jednocześnie możesz korzystać z auta, gdyż blokada E-JOYLOCK ma funkcję manualnego awaryjnego odblokowania, dzięki której można dezaktywować blokadę poprzez sekwencję sześciu ruchów drążka skrzyni biegów. W przypadku blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth, kolejność sekwencji awaryjnej jest na stałe skonfigurowana i nie ma możliwości jej zmiany. Unikalną sekwencję awaryjnego odblokowania otrzymujesz w zestawie z produktem w zalaminowanej kopercie.

3.4. Co mam zrobić gdy chce komuś pożyczyć auto z zainstalowaną blokadą E-JOYLOCK sterowaną brelokami bluetooth?

Jeżeli chcesz pożyczyć auto innemu użytkownikowi, to w  przypadku blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth możesz udostępnić jej jeden z dwóch breloków bluetooth. Nie udostępniaj nikomu sekwencji awaryjnego odblokowania, gdyż w przypadku blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth, nie ma możliwości zmiany tej sekwencji.

3.5. Co znajdę w oryginalnym pudełku blokady E-JOYLOCK sterowanej brelokami bluetooth?

Blokada E-JOYLOCK pakowana jest w eleganckie i bezpieczne dla produktu pudełko, w którym znajduję się dwa unikalnie skonfigurowane breloki bluetooth, zalaminowana koperta z awaryjną sekwencją odblokowania  oraz karta gwarancyjna z numerem seryjnym urządzenia, datą montażu oraz nazwą i pieczątką firmy instalującej blokadę.