Blog

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – TOP 5 sposobów

Każdego roku z polskich ulic, parkingów i garaży bezpowrotnie znikają samochody wielu marek. Warto więc w porę podjąć odpowiednie kroki i zwiększyć bezpieczeństwo auta, zaoszczędzając sobie straty finansowej oraz wielu nerwów. Jak to zrobić? Poniżej pięć sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą.  Zachęcamy do lektury! 

Zabezpieczenia antykradzieżowe ‒ zwiększ bezpieczeństwo swojego auta

Złodziej na kradzież pojazdu ma zaledwie kilka sekund, a każda przeszkoda jest dla niego sporym utrudnieniem. Należy jednak pamiętać, że o ile każda  przeszkoda jest w pewnym stopniu utrudnieniem, nie każda powstrzyma złodzieja przed kradzieżą. Właśnie dlatego warto postawić na zabezpieczenia, które w maksymalnym stopniu zwiększą bezpieczeństwo auta. 

E JOYLOCK

 E JOYLOCK to innowacyjna blokada skrzyni biegów przeznaczona do samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Blokada obsługiwana jest za pomocą smartfona ‒ wystarczy, że właściciel pojazdu zainstaluje aplikację E JOYLOCK, używając kodu PIN zarejestruje blokadę oraz za pomocą Bluetooth sparuje samochód z aplikacją.  

JOYLOCK BMW 

JOYLOCK BMW to dedykowana samochodom marki BMW z bezkluczykowym systemem otwierania ‒ funkcją keyless, mechaniczna blokada drążka zmiany biegów (joystick). Blokada, po umieszczeniu na drążku skrzyni biegów osłania wszystkie elementy sterujące skrzynią i uniemożliwia dojazd osobom nieupoważnionym. Zabezpieczenie zamykane jest na kluczyk, nie ingeruje w design samochodu i prezentuje się bardzo estetycznie. Zabezpieczenie chroni przed kradzieżą z wykorzystaniem metody na walizkę.  

Keylock 

Keylock jest zabezpieczeniem przeznaczonym do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania. Zabezpieczenie ‒ niewielki klips, montowany jest na baterii kluczyka i uniemożliwia zeskanowanie sygnału przez osoby nieupoważnione, a co za tym idzie, otworzenie i uruchomienie pojazdu. 

Blokada kierownicy

Kolejną z możliwości zabezpieczenia auta jest blokada kierownicy. Największą skuteczność ‒ wynoszącą 99%,  dają blokady mechaniczna montowane na stałe w nadwoziu auta, takie, które po montażu stają się integralną częścią kolumny kierowniczej. 

Mechaniczna blokada skrzyni biegów 

Mechaniczna blokada skrzyni biegów to kolejne z zalecanych zabezpieczeń samochodowych. Blokada montowana jest na stałe w nadwoziu auta i nie ingeruje w jego design. Omawiane zabezpieczenie przeznaczone jest do pojazdów z  manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. 

Podsumowanie 

Warto w porę zatroszczyć się o odpowiednią ochronę antykradzieżową samochodu, wśród zalecanych zabezpieczeń wymienić możemy sterowaną smartfonem blokadę E JOYLOCK, przeznaczoną do samochodów marki BMW JOYLOCK BMW czy uniemożliwiająca zeskanowanie kluczyka blokadę Keylock. Dużą skuteczność wykazują również mechaniczna blokada kierownicy i skrzyni biegów.