Blog

Zabezpieczenie klucza keyless

System keyless, czyli bezkluczykowy system otwierania samochodów, to duża wygoda dla kierowców. Niestety, samochody z takim systemem cieszą się sporym powodzeniem wśród złodziei ‒ rabusie, dzięki tak zwanej metodzie na walizkę, mogą szybko otworzyć i uruchomić cudzy pojazd. Jak uchronić swoje auto i zaoszczędzić sobie sporej straty? Służymy pomocą!

Keyless protector

W przypadku systemu keyless wykorzystywany jest specjalny kluczyk, który po aktywacji wysyła sygnał otwierający drzwi pojazdu, a następnie uruchamiający auto. W przeciwieństwie do standardowego systemu otwierania, nie trzeba szukać kluczyka w torbie, plecaku czy kieszeni, a to oszczędność czasu i duża wygoda.

Niestety złodzieje mają swoje metody na kradzież samochodów z systemem keyless, dobrze więc w porę zadbać o odpowiednią ochronę pojazdu.

Keylock ‒ innowacyjna i skuteczna blokada

Keylock to innowacyjna i przede wszystkim skuteczna blokada antykradzieżowa ‒ czym dokładnie jest i jak działa?

Blokada ‒ niewielki klips, wyposażona jest w mikroprocesor oraz czujnik ruchu, dzięki którym włącza i wyłącza zasilanie między kluczykiem i baterią. Aby kluczyk wysłał sygnał umożliwiający otworzenie bądź uruchomienie pojazdu, konieczna jest aktywacja ‒ aktywacja przebiegać może w dwóch trybach, są to:

 1. Dwukrotne uderzenie w kluczyk, gdy właściciel znajduje się w pobliżu auta.
 2. Automatyczna aktywacja.

Kluczyk dezaktywuje się w inteligentny sposób ‒ wyłącza się, gdy właściciel znajduje się w odległości około 25-35 kroków od pojazdu.

Jak widać, kluczyk reaguje wyłącznie wtedy, gdy korzysta z niego właściciel. Dzięki temu złodzieje nie są w stanie zeskanować kluczyka, a co za tym idzie, otworzyć i uruchomić pojazdu.

Keylock – montaż

Montaż omawianej blokady jest bardzo prosty, nieinwazyjny i przebiega w kilku krokach, są to:

 • otwarcie obudowy kluczyka
 • wyjęcie znajdującej się w kluczyku baterii
 • zamontowanie na baterii specjalnego klipsa
 • zamknięcie obudowy

Keylock ‒ zalety

Keylock to blokada uniemożliwiająca kradzież auta metodą na walizkę. Omawiana blokada ma wiele zalet, są to:

 • ochrona przeciwkradzieżowa
 • większe bezpieczeństwo samochodu
 • bezproblemowy montaż
 • brak ingerencji w design samochodu
 • brak ingerencji w elektronikę pojazdu

Podsumowanie

Keyless to innowacyjna, nieinwazyjna blokada antykradzieżowa przeznaczona do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania. Blokada, specjalny klips, montowana jest na baterii kluczyka i uniemożliwia zeskanowanie sygnału osobom nieupoważnionym. Warto dokładnie rozważyć zakup takiego zabezpieczenia i ochronić swój pojazd przed niepowołanymi osobami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *