Blog

Hands free zabezpieczenie oraz inne ciekawe alternatywy

Samochody coraz częściej wyposażone są w różnego typu funkcje, których zadaniem jest zwiększenie komfortu kierowcy. Niestety, ponadprzeciętna wygoda wcale nie oznacza  bezpieczeństwa samochodu ‒ złodzieje coraz lepiej radzą sobie z kradzieżą aut z różnego typu udogodnieniami, na przykład z systemem hands free.

Hands free ‒ co to?

Samochody z hands free cieszą się coraz większą popularnością. Czym dokładnie jest hands free, czyli w tłumaczeniu wolne ręce? Już wyjaśniamy! To karta ze specjalnym nadajnikiem i przyciskami, dzięki której możemy otworzyć i uruchomić samochód bez użycia kluczyków. Co więcej, w celu otworzenia auta nie musimy wyjmować karty z kieszeni bądź z torebki.

System hands free to nie tylko karta, ale także  sterownik, mikroprzełączniki, anteny, czujniki podczerwieni, kodowany sygnał przesyłany z karty do sterownika.

Takie rozwiązanie jest sporym udogodnieniem dla kierowcy i pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Kradzież samochodu z systemem hands free

Choć ów system jest bardzo wygodny i, jak już wspomnieliśmy powyżej, pozwala zaoszczędzić kilka sekund podczas każdego otwierania i uruchamiania samochodu, nie jest bez wad. Takie auta padają częstym łupem złodziei. Wprawieni rabusie pojazd z hands free są w stanie ukraść w klika sekund. Jak to wygląda?

Złodziej idzie za właścicielem i, za pomocą specjalnego urządzenia, przechwytuje sygnał, kolejny rabuś wzmacnia sygnał za pomocą specjalnego wzmacniacza. Gotowe! W kilka sekund samochód jest otwarty i uruchomiony. Właśnie dlatego niezmiernie ważne jest, aby zawczasu zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Poniżej kilka propozycji.

Hands free ‒ zabezpieczenia

  • Joylock BMW ‒ to zamykana na klucz, wykonana z odpornych na uszkodzenia, trwałych materiałów nakładka na drążek skrzyni biegów. Nakładka osłania wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów i sprawia, że nawet jeśli rabusiowi uda się przechwycić sygnał i uruchomić pojazd, nie będzie on w stanie wykonać żadnych manewrów.
  • Blokada kierownicy ‒ kolejnym rozwiązaniem, które zwiększy bezpieczeństwo naszego samochodu, jest blokada kierownicy. Tego typu zabezpieczenie montowane jest na stałe w kolumnie kierowniczej – mechaniczny układ blokujący unieruchamia kierownicę i uniemożliwia kradzież auta.

Alternatywy do zabezpieczeń antykradzieżowych

  • Etui ‒ wśród zalecanych rozwiązań, wymienić możemy stosowanie etui, pudełeczka bądź woreczka, które będą przeszkodą dla złodziei. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że trzymanie karty w etui może być po prostu niewygodne.
  • Lokalizator GPS ‒ wielu kierowców decyduje się na montaż GPS-a. Takie rozwiązanie może pomóc w odnalezieniu już skradzionego auta. Niestety złodzieje bardzo często dysponują specjalnymi urządzeniami zagłuszającymi wysyłane przez urządzenia sygnały.

Podsumowanie

Samochody z systemem hand free są dużym udogodnieniem dla kierowców, niestety pojazdy z takim systemem są częstym łupem złodziei. Warto więc zawczasu podjąć wszelkie środki ostrożności i postawić na skuteczne zabezpieczania, na przyklad blokadę skrzyni biegów bądź blokadę kierownicy i zaoszczędzić sobie straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *