Blog

TOP 5 Zabezpieczeń do samochodu

Mimo że po polskich drogach jeździ coraz więcej nowoczesnych samochodów, które wyposażone są w zaawansowane technicznie systemy alarmowe, bardzo często i tak padają one łupem złodziei. Innowacyjne metody kradzieży są dziś powszechnością. Złodzieje dysponują coraz lepszym sprzętem, który pozwala im dokonywać choćby popularnej kradzieży na tak zwaną walizkę. Nie da się ukryć zatem, że warto wyposażyć swój pojazd w dodatkowe zabezpieczenie, które pozwoli ochronić samochód i tym samym uniknąć jego straty.

Skuteczne zabezpieczenia

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają ochronić nowoczesne pojazdy. Indywidualne blokady antykradzieżowe są wręcz koniecznością, jeśli zależy Ci na aucie, które z pewnością sporo Cię kosztowało. Złodzieje mogą z łatwością ukraść samochód zaparkowany pod blokiem lub nawet zakładem pracy. Wystarczy, że skorzystają z urządzenia, które odczyta kod z kluczyka działającego w systemie tak zwanym keyless. Nie da się ukryć, że w wielu starszych modelach aut, popularne były kiedyś blokady na kierownicę w formie dużej i widocznej laski. Mimo że była to skuteczna ochrona, obecnie głównie ze względu na swoje gabaryty, nie jest już tak chętnie wykorzystywana. W nowoczesnych autach można natomiast zastosować ciekawe i dość niecodzienne rozwiązania.

TOP 5 zabezpieczeń pojazdów

1. E-Joylock

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dysponują nowoczesnym samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie i z poziomu smartfonu sterować przekładnią. Jednym kliknięciem można zablokować skrzynię biegów. Dlatego, jeśli nawet złodziejom uda się wejść do pojazdu, nie będą oni w stanie odjechać. E-Joylock to nowoczesny system, który przeznaczony jest między innymi dla tych osób, które uwielbiają nowinki technologiczne.

2. Keylock

To popularna blokada, która pozwala na zabezpieczenie auta przed kradzieżą na tak zwaną walizkę. System Keylock uniemożliwia złodziejom zeskanowanie kodu z Twojego kluczyka, dzięki temu nie będą oni w stanie wejść do auta i nim odjechać. Blokada ta wyposażona jest w czujnik ruchu, który pozwala jej w inteligentny sposób włączyć i wyłączyć zasilanie między baterią a kluczykiem.

3. Joylock BMW

Jest to dyskretna blokada drążka zmiany biegów przeznaczona oczywiście dla samochodów marki BMW. Zabezpieczenie to można w kilka chwil założyć na przekładnię. Górną część elementu wystarczy zamknąć zamkiem. Blokuje się ją przy użyciu specjalnego kluczyka. Joylock BMW jest dopasowany do drążka samochodów tej marki, nie da się go ściągnąć bez użycia kluczyka.

4. Sirius

Ciekawy rodzaj zabezpieczenia pojazdu polegający na śledzeniu położenia auta przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji. Dzięki Siriusowi możesz także kontrolować prędkość, z jaką porusza się pojazd. Funkcja immobilizera pomoże Ci zabezpieczyć auto, ponieważ z poziomu aplikacji możesz unieruchomić go, sterując rozrusznikiem. W przypadku kradzieży możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoje auto.

5. System blokujący kluczyk

Montowany jest pod kolumną kierowniczą, blokuje się go przy użyciu kluczyka. Dzięki temu złodziej po wejściu do auta nie jest w stanie ruszyć kierownicą i tym samym odjechać. Zaletą tego systemu jest to, iż jest niezwykle dyskretny. Aby go zamontować w pojeździe, należy odwiedzić autoryzowany punkt montażowy.

W powyższym artykule przedstawiliśmy najpopularniejsze systemy zabezpieczające do nowoczesnych aut, są to między innymi: aplikacja Sirius, E-Joylock, Keylock. Warto zdecydować się na dodatkową ochronę i tym samym uniknąć kradzieży pojazdu przez złodziei, np. na tak zwaną walizkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *