Blog

Blokada na kierownicę – czy warto?

Powszechnie wiadomo już, że tradycyjny alarm, który montowany jest samochodach od bardzo wielu lat, nie wystarcza, aby odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Warto skorzystać z rozwiązania dodatkowego, które każdy powinien zamontować indywidualnie. Dość popularne są na pewno blokady na kierownicę, czy warto zatem je stosować? Jakie wyróżniamy blokady? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Blokady na kierownicę

Podstawowym zabezpieczeniem samochodu, jeśli chodzi o blokady antykradzieżowe, jest użycie tak zwanej blokady na kierownicę. Urządzenia te znane są już od bardzo wielu lat i występują w kilku wariantach. Nie da się ukryć, że blokady na kierownicę różnią się także wygodą użytkowania oraz jakością zabezpieczenia. Jakie zatem blokady można wyróżnić?

  • Blokada w formie laski – jest to jedna z najstarszych blokad dostępnych na rynku. Mimo to coraz rzadziej się ją zakłada, głównie z powodu estetycznych. Jej rozmiar sprawia, że wygląda dość karykaturalnie w pojeździe, poza tym bardzo łatwo można ją ściągnąć. Złodzieje zwykle używają specjalnych przyrządów do przecinania tego typu blokad i w ten sposób odjeżdżają autem.
  • Blokada dyskowa- rzeczywiście tę blokadę dosyć trudno ściągnąć, natomiast prezentuje się ona raczej nietypowo i nie każdemu to odpowiada. Metalowa obręcz, która zakładana jest na kierownicę, jest sporych rozmiarów. Zabezpieczenie jest dosyć skuteczne natomiast, aby zamontować taką blokadę dodatkową, należy przede wszystkim najpierw założyć ochronę na kierownicę, a dopiero później blokadę. Być może rzeczywiście jest to dobry pomysł dla osób, które chcą zostawić swój samochód na przynajmniej kilka, kilkanaście godzin lub dni.
  • Systemy blokujące na kluczyk – te systemy montowane są pod kolumną kierowniczą i odblokowuje się nie przy pomocy kluczyka. Można także użyć aplikacji w smartfonie. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że są dyskretne. Aby zamontować taką blokadę, trzeba odwiedzić autoryzowany punkt montażowy.

Czy warto monitorowa montować blokady na kierownicę?

Podsumowując, nie ma w zasadzie przeciwwskazań, które jasno potwierdzałyby, że lepiej tych zabezpieczeń nie montować. Jeśli nie dysponujesz funduszami, oczywiście warto zdecydować się choćby na blokadę w formie laski. Najrozsądniejszy rozwiązaniem z przytoczonych jest montaż systemu blokującego pod kolumną kierowniczą. Jeśli jednak masz nowszy samochód, lepiej zdecyduj się na inny rodzaj dodatkowego zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *