Blog

Domowe sposoby zabezpieczenia samochodu

Wielu kierowców z jakiś względów nie chce inwestować w blokady antykradzieżowe z logo zaufanej marki i decyduje się na zabezpieczenie samochodu domowymi sposobami. Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością? Przygotowaliśmy szczegółowe informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Każde zabezpieczenie stanowi większe lub mniejsze utrudnienie dla złodzieja ‒ w końcu proces kradzieży musi przebiegać bardzo sprawnie. Dodatkowe sekundy, które rabuś musi wygospodarować na demontaż blokady, opóźniają całą akcję i zmniejszają szansę na jej pomyślne zakończenie. Właściciele aut – i to nie tylko tych luksusowych, koniecznie powinni o tym pamiętać i w porę podjąć odpowiednie działania.

Nietypowe zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Jakie domowe zabezpieczenia antykradzieżowe możemy wymienić?

  • Odcięcie zapłonu ‒ odcięcie zapłonu to blokada polegająca na ukryciu w samochodzie włącznika, który odcina zapłon. Tutaj niezmiernie ważne jest miejsce, w którym umieścimy włącznik ‒ im mniej oczywiste, tym lepiej. Niestety, takie rozwiązanie jest utrudnieniem również dla właściciela auta, który za każdym razem, gdy będzie chciał uruchomić swój samochód, będzie musiał szukać włącznika.
  • Odcięcie dopływu paliwa ‒ kolejnym sposobem na zabezpieczenie samochodu jest odcięcie zapłonu paliwa. Takie rozwiązanie – tak jak powyższe, może okazać się utrudnieniem nie tylko dla złodzieja, ale również dla samego właściciela auta. Co więcej, skuteczność odcięcia dopływu paliwa jest dość ograniczona.

Wśród innych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń samochodowych wymienić można alarmy samochodowe czy nadajniki GPS.

Czy powyższe zabezpieczenia działają? Tutaj wszystko zależy od konkretnej sytuacji, w pewnym stopniu mogą opóźnić złodzieja, ale szanse na to, że uniemożliwią mu kradzież mienia, są raczej niewielkie.

Zabezpieczenia z logo zaufanej marki

W trosce o własne mienie, a także zdrowie i nerwy, warto zainwestować w profesjonalne zabezpieczenia ‒ takie, których skuteczność wynosi nawet 99%. Na rynku dostępne są zabezpieczenia dedykowane do samochodów z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, z bezkluczykowym systemem otwierania,  jak również do aut konkretnych marek, na przykład BMW.

Skuteczność  profesjonalnych zabezpieczeń często potwierdzona jest certyfikatami wydawanymi przez niezależne jednostki, na przykład przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej bądź certyfikat TUV. Wśród szczególnie zalecanych zabezpieczeń wymienić możemy takie, jak joylock BMW, key lock, e-joylock.

Podsumowanie

Dobrze zawczasu pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu. Wśród domowych  blokad największą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak odcięcie zapłonu, odcięcie dopływu paliwa czy tradycyjny autoalarm. Niestety skuteczność takich rozwiązań jest dość ograniczona i mogą one nie powstrzymać złodzieja przed kradzieżą. Warto więc postawić na sprawdzoną ochronę i zabezpieczenia, których skuteczność wynosi nawet 99% i jest potwierdzona szeregiem certyfikatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *