Blog

System bezkluczykowy – zabezpieczenia

System bezkluczykowy, montowany przede wszystkim w nowoczesnych samochodach, jest obecnie bardzo popularny. Co ciekawe, miała to być świetna metoda, zapobiegająca ciągłemu poszukiwaniu kluczyków w torebce, w torbie, w kurtce, czy w spodniach, niestety, stał się to także wabik na złodziei. Włamują się oni najczęściej, wykorzystując metodę na tak zwaną walizkę. Czy można uchronić się przed kradzieżą samochodu? Jak działa zabezpieczenie systemu kluczykowego? Co można wykorzystać?

Jak działa system bezkluczykowy?

Posiadają go samochody nowszej generacji, choć pierwsze instalacje starszych modeli tego systemu były montowane w pojazdach już mniej więcej 10 lat temu. Aby otworzyć taki samochód, który wyposażony jest w bezkluczykowy system, wystarczy do niego podejść i pociągnąć za klamkę. Pilot schowany w torebce, czy w plecaku połączy się sygnałem z samochodem, dzięki temu będziesz mógł swobodnie wejść. Podobnie działa odpalenie auta, wystarczy kliknąć przycisk „start”. Pamiętaj jedynie, że kluczyk musi znajdować się w niedalekiej odległości od stacyjki.

System keyless stał się wabikiem na złodziei, którzy wykorzystując swoją pomysłowość, potrafią ukraść takie auto metodą na tak zwaną walizkę. W akcji tej bierze udział dwóch złodziei, którzy wykorzystując dwie walizki, przechwytują sygnał i zgadują kod z kluczyka właściciela oraz włamują się do samochodu.

Jak zabezpieczyć samochód z keyless

Warto zatem zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, wykorzystując blokady keyless. W co dobrze jest kupić?

Keylock

To zabezpieczenie jest chyba jednym z popularniejszych. Składa się z mikroprocesora i czujniku ruchu. Sprzęt potrafi włączać i wyłączać zasilanie między baterią i kluczykiem. Zasilanie to włącza się tylko wtedy, kiedy z kluczyka korzysta właściciel, gdyż pilot bez zasilania nie zareaguje na sygnał, czyli nie wyśle kodu. Potencjalny złodziej nie będzie w stanie odczytać danych. Co istotne, bardzo łatwo można go zamontować. W kluczyku wystarczy ściągnąć obudowę i nałożyć specjalny klips na baterię.

Joylock BMW

Jest to blokada montowana na dźwignię zmiany biegów dla samochodów marki BMW. Po zaparkowaniu wystarczy nałożyć blokadę i zamknąć jej górną część zamkiem. Nie da się otworzyć takiego zabezpieczenia ręcznie, trzeba użyć klucza. Co istotne, złodziej w momencie wejścia do samochodu nie jest w stanie nim odjechać. Montaż urządzenia jest niezwykle szybki i łatwy.

Syrius lokalizator GPS/GSM

Jest to nowoczesny system zabezpieczenia samochodu aplikacją. Pozwala on na połączenie lokalizatora GPS GSM z funkcją immobilisera. Wykorzystując telefon oraz ściągniętą na niego aplikację, możesz sterować swoim samochodem. W razie potrzeby warto zablokować rozrusznik, by uniemożliwić jazdę złodziejom, włączyć alarm, a także śledzić aktualne położenie swojego samochodu.

Powyższe metody są nie tylko skuteczne, ale także szybkie. Wykorzystanie tak zwanych „domowych sposobów” zabezpieczenia systemu bezkluczykowego bywa zawodne. Dlatego o wiele rozsądniej jest zdecydować się na instalację polecanych narzędzi, uniemożliwiających odpalenie auta. Nowoczesne pojazdy są naprawdę drogie, dlatego nie warto ryzykować kradzieżą. Niestety, ale proces szukania skradzionego samochodu jest żmudny, długotrwały i nie zawsze skuteczny. Warto zatem przedsięwziąć środki prewencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *