Blog

Mechaniczne czy elektroniczne zabezpieczenie auta?

Jakie samochodowe zabezpieczenia antykradzieżowe są lepsze ‒ mechaniczne czy elektroniczne? Doskonale wiemy, że wielu kierowców zadaje sobie powyższe pytanie. Trudno jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi, a zdania w tej kwestii są  podzielone. Przyjrzymy się obu grupom zabezpieczeń. Zapraszamy do lektury!

Blokady mechaniczne a elektroniczne – różnice

Zacznijmy od wyjaśnienia różnic między obiema grupami zabezpieczeń. Działanie zabezpieczeń elektronicznych polega na blokowaniu impulsów w elektronice pojazdu, co uniemożliwia działanie samochodu. Zabezpieczenia mechaniczne są natomiast montowane w nadwoziu pojazdu i ‒ w zależności od typu zabezpieczenia, uniemożliwiają poruszanie kierownicą czy dźwignią zmiany biegów. 

Zalety blokad mechanicznych 

Blokady mechaniczne to blokady autonomiczne, które do działania nie wymagają aktywności podzespołów pojazdu, dzięki temu w przypadku, gdy elektronika auta zostanie uszkodzona, zabezpieczenia nadal będą spełniać swoją funkcję. 

Wysokiej jakości i zamontowana w prawidłowy sposób blokada mechaniczna nie ingeruje w design samochodu, jest odporna na wszelkie próby uszkodzenia, a jej skuteczność wynosi nawet 99%. 

Wśród najpopularniejszych blokad mechanicznych wymienić możemy: 

  • blokadę skrzynie biegów
  • blokadą kierownicy
  • blokadę osłaniającą elementy sterujące drążkiem zmiany biegów 

Zalety zabezpieczeń elektronicznych

Przejdźmy teraz do blokad elektronicznych ‒ znajdziemy tutaj innowacyjne zabezpieczenia, wśród których dostępne są rozwiązania zapewniające aż 99% skuteczności – wśród tego typu blokad wymienić możemy takie, jak: 

  • Blokada E JOYLOCK, dzięki której za pomocą smartfona i odpowiedniej aplikacji możemy unieruchomić skrzynię biegów. W takim przypadku nawet, gdy złodziej otworzy nasz pojazd nie będzie w stanie nigdzie nim odjechać.  
  • Keylock to zabezpieczenie do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania. Jak działa? Uniemożliwia złodziejom zeskanowanie kluczyka i przejęcie sygnału umożliwiającego otworzenie i uruchomienie pojazdu.

Inne popularne zabezpieczenia elektroniczne to immobilizery oraz alarmy samochodowe.  

Podsumowanie

Zarówno blokady mechaniczne, jak również elektroniczne wykazują wysoką skuteczność i zwiększają bezpieczeństwo samochodu. Jeśli mamy wątpliwości, którą wybrać najlepiej będzie, jeśli skonsultujemy się ze specjalistą, który dobierze optymalne dla naszego pojazdu zabezpieczenie. Oczywiście nie musimy ograniczać się do jednej opcji i możemy zdecydować się na oba zabezpieczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *