Blog

System bezkluczykowy jak zabezpieczyć?

Samochody z bezkluczykowym systemem otwierania są dużym udogodnieniem dla kierowców. Niestety, takie pojazdy są też częstym łupem złodziei. W jaki sposób uchronić się przed rabusiami i w jakie zabezpieczenia warto zainwestować? Poniżej garść informacji. Zachęcamy  do lektury!

Czym jest system bezkluczykowy

Bezkluczykowy system otwierania, czyli keyless, to rozwiązanie, dzięki któremu do otwierania i uruchamiania samochodu nie musimy używać standardowego kluczyka. Specjalny, zainstalowany w aucie sensor wysyła sygnał do kluczyka ‒ odległość kluczyka od auta musi wynosić około 1,5 m. Po odebraniu sygnału następuje otworzenie samochodu, a następnie jego uruchomienie. Niestety, pojazdy z systemem bezkluczykowym są częstym łupem złodziei. Jak ochronić swój pojazd i zaoszczędzić sobie straty?

Zabezpieczenia ‒ TOP

W jaki sposób można przechytrzyć rabusia i uniemożliwić mu przywłaszczenie cudzego pojazdu? Warto postawić na zabezpieczenia o potwierdzonej skuteczności. Poniżej kilka propozycji:

  • Keylock ‒ to bezinwazyjne zabezpieczenie, które uniemożliwia zeskanowanie wysyłanego przez kluczyk sygnału. Zabezpieczenie jest bezproblemowe w montażu, wystarczy zdemontować obudowę kluczyka, wyjąć baterie i nałożyć na nią specjalny klips. Potem pozostaje już tylko złożenie obudowy. Jak działa blokada? Wyposażona jest w procesor oraz czujnik ruchu, dzięki którym w inteligentny sposób włącza i wyłącza zasilanie między baterią a kluczykiem. Zasilanie włączone jest wyłącznie wtedy, gdy z kluczyka korzystają upoważnione do tego osoby.
  • JOYLOCK BMW ‒ to innowacyjna blokada dedykowana do samochodów marki BMW, wyposażonych w bezkluczykowy system otwierania. Blokada osłania wszystkie elementy sterujące dźwignią zmiany biegów, jest ergonomiczna, nie ingeruje w design samochodu i w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo pojazdu. Co więcej, montaż blokady jest bardzo prosty, wystarczy nałożyć nakładkę na dźwignię i zamknąc na kluczyk ‒ gotowe. Demontaż możliwy jest wyłącznie przy użyciu dołączonego do zestawu kluczyka.
  • E-JOYLOCK ‒ to nowoczesne zabezpieczenie sterowane za pomocą smartfona, dedykowane do nowoczesnych modeli aut wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Należy tutaj podkreślić, że zabezpieczenie sterowane jest za pomocą smartfona ‒ wystarczy wgrać aplikację na telefon, za pomocą kodu PIN zarejestrować blokadę, a następnie sparować ją z samochodem. Aplikacja zablokuje działanie skrzyni biegów i uniemożliwi kradzież pojazdu. Właściciel samochodu może upoważnić inne osoby do korzystania z pojazdu ‒ osoba upoważniona musi zainstalować aplikacje, a właściciel, wysyłając specjalny kod, zezwolić na korzystanie z pojazdu.

To jedyne tego typu zabezpieczenie na rynku, które w dyskretny sposób zwiększa bezpieczeństwo pojazdu.

Podsumowanie

Warto zawczasu zadbać o zabezpieczenie naszego pojzadu i przechytrzyć złodzieja. Właściciele pojazdów z bezkluczykowym systemem otwierania do wyboru mają takie zabezpieczenia, jak Keylock ‒ zabezpieczenie uniemożliwiające zeskanowanie kluczyka, JOYLOCK BMW ‒ specjalna nakładka osłaniająca wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów, E-JOYLOCK ‒ innowacyjna, sterowana za pomocą smartfona blokada skrzyni biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *