Blog

Sirius – co to?

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Kradzieże aut to częsty problem. Jak sobie z nim radzić? Odpowiedź jest prosta – trzeba odpowiednio zabezpieczyć samochód. Na rynku znaleźć można szereg różnych rozwiązań służących do tego celu. Obecnie duże zainteresowanie budzi Sirius. Co to takiego? W czym tkwi tajemnica jego popularności? Przedstawiamy odpowiedzi na postawione pytania.

Sirius – co kryje się pod przywołanym pojęciem?

Sirius jest nowoczesnym urządzeniem, które łączy w sobie funkcje lokalizatora oraz immobilizera. Ma wbudowaną baterię i antenę GPS/GSM. Został wyposażony również w trzyosiowy sensor grawitacyjny. Nie zajmuje dużo miejsca i nie rzuca się zbytnio w oczy. Można go umieścić nawet w niewielkim aucie i w ten sposób zabezpieczyć samochód przed kradzieżą.

Sirius – jak działa urządzenie?

Sirius współpracuje z telefonami komórkowymi. Wystarczy zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację mobilną, by sterować urządzeniem i zyskać pełną kontrolę nad swoim autem o każdej porze. Co dokładnie potrafi opisywany sprzęt? Dzięki niemu użytkownik może:

  • stale monitorować wszystkie parametry pojazdu i śledzić jego położenie,
  • ustawić limit prędkości i wyznaczyć obszar, po którym samochód będzie się poruszać,
  • zablokować rozrusznik, a co za tym idzie zapobiec ewentualnej kradzieży auta (złodziej nie zdoła odpalić silnika),
  • uruchomić lub wyłączyć alarm,

Co więcej, Sirius przypomni kierowcy o zbliżającym się terminie przeglądu auta. Wyśle też powiadomienie o wypadku i próbie holowania. Innymi słowy, dostarczy właścicielowi pojazdu wszystkich niezbędnych informacji, co pozwoli mu podjąć bardziej adekwatne kroki w razie wykrycia zagrożenia, a w rezultacie udaremnić kradzież lub włamanie.

Sirius – wygodny i łatwy w obsłudze

Inwestycja w Sirius niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, ale również wygodę. Sterowanie autem – jak wspomniano na wstępie – odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Obsługa oprogramowania jest naprawdę prosta i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani wiedzy informatycznej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że opisywany lokalizator z GPS i funkcją immobilizera ma bardzo szeroki zasięg, obejmujący nie tylko Polskę, lecz także Europę. Sirius działa w takich państwach jak: Wielka Brytania, Luksemburg, Finlandia, Estonia, Chorwacja, Portugalia, Słowenia, Hiszpania, Watykan i wiele innych. Można więc z nim podróżować bez ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *