Blog

Samochody z systemem handsfree – zalety i wady

Samochody z systemem handsfreee cieszą się sporą popularnością. Auta z wymienionym systemem mają wiele zalet, ale nie są pozbawione drobnych wad. To właśnie na plusach i minusach wymienionego systemu dziś sie skupimy.

Zachęcamy do lektury!

Czym jest system handsfree?

Tłumacząc z języka angielskiego, handsfree to system bez użycia rąk. Informacja, że samochód wyposażony jest w system handsfree, oznacza to, że włączanie silnika i otworzenie drzwi pojazdu odbywa się bez użycia klasycznych kluczyków.

Pojazdy z systemem handsfree ‒ zalety

Przed wejściem do samochodu użytkownicy frustrują się z powodu bardzo prostej rzeczy – często tracą swój cenny czas na żmudne szukanie kluczyków w torebkach lub plecakach. Co więcej, jest to bardzo stresująca czynność, ponieważ mamy wrażenie, że klucze zostały gdzieś po drodze zgubione – w rzeczywistości okazuje się, że leżały na dnie torby. System handsfree pomaga wszystkim kierowcom zaoszczędzić czas i nerwy na poszukiwaniu kluczyków. Otwieranie samochodu kończy się na specjalnym pociągnięciu za klamkę. Ponadto, odpalenie silnika ogranicza się do jednego, prostego kliknięcia przycisku znajdującego się przy kierownicy.

Wady systemów handsfree

Mimo szeregu praktycznego zastosowania systemu handsfree, należy nie zapominać o idących za nim wadach. Na początku wspominaliśmy, że auta są bardzo częstym i łatwym łupem dla złodziei. Mając samochód z tym systemem praca złodzieja zaczyna być ułatwiona. Złamanie kodów systemu handsfree jest nadal bardzo proste. Złodziej zanim przystąpi do kradzieży, obserwuje uważnie swój przyszły łup. Wystarczy chwila nieuwagi i nasza własność może nagle zniknąć z parkingu. Niemniej jednak, coraz więcej producentów samochodów stara się opracować zaawansowane sposoby, które mają na celu zabezpieczenie przed kradzieżą. Z pomocą również przychodzą serwisy, które pomagają dobrać odpowiedni system zabezpieczający dla pojazdu z handsfree system.

Podsumowanie

Handsfree system to bardzo innowacyjna metoda, która pomaga nam zaoszczędzić czas i nerwy przed wyruszeniem w drogę. Wielu producentów samochodów stara się zapewnić maksymalną ilość wygody i praktyczności. Owszem, należy się zgodzić, że możliwość odpalenia silnika i drzwi za pomocą prostego kliknięcia jest na miarę XXI wieku. Niestety niektórzy użytkownicy zapominają, że samochody nadal są bardzo łatwym sposobem do kradzieży – system handsfree ułatwia zadanie złodziejom. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego pojazdu trzeba pamiętać o potencjalnej kradzieży – dlatego też warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia pojazdu, żeby móc cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *