Blog

Nietypowe zabezpieczenia auta – postaw się złodziejowi!

W zależności od tego, na jakie zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu zdecydujemy się, możemy uniemożliwić złodziejowi kradzież naszego pojazdu lub tylko rozbawić rabusia, który po kilku sekundach zniknie wraz z naszym autem. Poniżej 5 nietypowych zabezpieczeń o różnej skuteczności. Zapraszamy do lektury! 

Sposoby na nietypową ochronę samochodu 

  • Odcięcie zapłonu i dopływu paliwa

Jednym ze sposobów na ochronę auta przed rabusiem jest odcięcie zapłonu oraz dopływu paliwa. Wystarczy tylko ukryć przełącznik w jakimś nietypowym miejscu i gotowe. Niestety zabezpieczenie jest skuteczne do momentu, w którym złodziej nie znajdzie naszego przełącznika, co więcej, szukanie przycisku za każdym razem, gdy będziemy chcieli uruchomić nasz samochód może okazać się męczące. 

  • Zamykanie domu, garażu i bramy 

Choć wyda się to dość trywialne, zawsze powinnyśmy pamiętać o zamknięciu na klucz bramy, garażu i oczywiście drzwi wejściowych do domu. Zakluczone zamki są sporą przeszkodą dla rabusia i mogą pokrzyżować mu plany. Zdarzały się przypadki, gdy złodziej pod osłoną nocy wkradał sie do domu, zabierał kliczyki i domumenty i odjeżdżał w siną dal. To oczywiście nie koniec, złodziej działa w sklepie, w poczekalni, w kościele ‒ dysponuje odpowiednimi magnesami i innymi narzędziami, za pomocą których może sprawnie przejąć kluczyki od auta. Pamiętajmy więc, aby przechowywać kluczyki w zamkniętej kieszeni. 

  •  Blokada Cargo

Łupem złodziei często są samochody dostawcze ‒ oczywiście wraz z autem znika również jego cenna zawartość. Działanie blokady Cargo polega na zablokowaniu tylnych i bocznych drzwi samochodu dostawczego, dzięki czemu złodziej ma utrudniony dostęp po znajdującego się w pojeździe ładunku. 

  • Safe Box

Wiele osób przewozi w samochodzie ważne dokumenty, gotówkę czy nośniki danych. Warto mieć świadomość, że w przypadku kradzieży auta stracimy również ważne materiały i wartościowe przedmioty i w porę zabezpieczyć się przed tym. Doskonałym rozwiązaniem jest safe box  ‒ sejf – skrytka przeznaczonea do montaży pod siedzeniem. 

  • Mechaniczna blokada skrzyni biegów 

Montowana w nadwoziu samochodu mechaniczna blokada skrzyni biegów to skuteczna ochrona przed rabusiami. Zabezpieczenie blokuje działanie skrzyni i uniemożliwia dojazd samochodem osobie do tego nieuprawnionej. 

Podsumowanie

Skuteczne zabezpieczenia antykradzieżowe to sposób, by zaoszczędzić sobie sporej straty i wielu nerwów. Dobrze więc zachować czujność i zdecydować się na inwestycję, która z pewnością się zwróci.