Blog

Najskuteczniejsze zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Zabezpieczenia antykradzieżowe podzielić możemy na skuteczne oraz takie, które co najwyżej rozbawią złodzieja. Dziś skupimy się na pierwszej grupie, a więc na zabezpieczeniach, które ochronią nasz pojazd przed rabusiami. Zapraszamy do lektury!

Jak chronić auto przed złodziejami? 

W jakie zabezpieczenia antykradzieżowe warto zainwestować, aby skutecznie utrudnić złodziejowi przywłaszczenie naszego pojazdu? Poniżej drobna podpowiedź, czyli 6 najskuteczniejszych zabezpieczeń. 

  1. Mechaniczna blokada kierownicy ‒  jest to blokada, która po montażu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. W przypadku uruchomienia  auta przez nieuprawnione do tego osoby zabezpieczenie blokuje działanie kierownicy, a co za tym idzie, uniemożliwia kradzież pojazdu. 
  2. E JOYLOCK ‒ to innowacyjna, elektroniczna, obsługiwana za pomocą smartfona blokada skrzyni biegów. Zabezpieczenie w żaden sposób nie ingeruje w design samochodu. Jak działa? W przypadku uruchomienia auta przez osoby nieupoważnione blokuje działanie skrzyni i uniemożliwia rabusiowi objazd cudzym pojazdem. 
  3. Alarm samochodowy z funkcją powiadomienia ‒ dostępne są specjalistyczne alarmy, które w przypadku wykrycia próby włamania do auta wysyłają powiadomienie do właściciela, a także informacje na temat lokalizacji pojazdu. To nie koniec, droższe modele umożliwiają na przykład zatrzymanie samochodu za pomocą telefonu. Nagłe wyłączenie i blokowania zapłonu auta z pewnością pokrzyżuje plany złodziejowi. 
  4. System monitoringu radiowego ‒ taki system umożliwia namierzenie skradzionego pojazdu niemal do milimetra ‒ działa również wtedy, gdy pojazd zostanie ukryty w stalowym kontenerze bądź na parkingu podziemnym. Dużą zaletą systemów radiowych jest też dporność na działanie wykorzystywanych przez złodziei zagłuszarek częstotliwości GPS/GSM. 
  5. Ukryte przełączniki ‒ kolejnym zdającym egzamin rozwiązaniem jest  zastosowanie ukrytych przełączników, możemy na przykład odciąć sterownik wtrysku  czy znajdujący się na pompie paliwa elektrozawór.
  6. Keylock – to zabezpieczenie uniemożliwiające złodziejom kradzież aut metodą na walizkę. Montowany w kluczyku klips sprawia, że rabuś nie będzie w stanie ze zeskanować kluczka, a dzięki temu nie otworzy i nie uruchomi nie swojego auta. 

Podsumowanie

Kradzież samochodu spada na właścicieli aut, jak grom z jasnego nieba ‒ nagle i oczywiście niespodziewanie. Niestety szanse na odzyskanie skradzionego pojazdu są niewielkie, tak samo, jak odzyskanie straconych nerwów i zdrowia. W jaki sposób zabezpieczyć się przed rabusiami? Rozwiązanie jest jedno, montaż skutecznej blokady antykradzieżowej, wśród takich blokad wymienić możemy mechaniczną blokadę kierownicy, blokadę E-JOYLOCK, alarm samochodowy z funkcją powiadomienia, system monitoringu radiowego, ukryte przełączniki oraz blokadę Keylock. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *