Blog

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Nie da się ukryć, że liczba samochodów, które zostają skradzione, ciągle maleje. Rośnie też wiedza na temat skutecznych zabezpieczeń antykradzieżowych. Mimo wszystko zjawisko to nadal jest spotykane, dlatego każdy, kto nadal waha się nad montażem takiej blokady, powinien się na nią zdecydować, zwłaszcza że obecne samochody to nowoczesne maszyny, które są świetnie wyposażone, a przez to “kuszą” złodziei. Na co warto się zdecydować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Kradzież samochodu – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim dobrze jest przedsięwziąć odpowiednie kroki, które ochronią Twój samochód przed kradzieżą. Być może jest to kilka oczywistości, natomiast bardzo wiele osób zapomina często o tych niuansach. O co chodzi?

  • Nie zostawiaj portfela, plecaka, czy torebki na siedzeniu – wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby złodziej ukradł portfel z tylnego siedzenia auta lub też wybił szybę podczas Twojej nieobecności. Zdarza się, że częściej złodziei “kuszą” rzeczy pozostawione w samochodzie na siedzeniach niż chęć kradzieży samego auta.
  • Nie zostawiaj otwartego samochodu – mimo że jest to banał, bardzo wiele osób nie zamyka swojego auta. Niekiedy dzieje się tak z nieuwagi, warto jednak zawsze przynajmniej dwa razy sprawdzić, czy samochód jest zamknięty. Nie da się ukryć, że jeśli pojazd jest otwarty, dużo łatwiej jest go ukraść.

Czy można skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą auta?

Istnieje kilka podstawowych zabezpieczeń, dzięki którym można z łatwością uchronić samochód przed niechcianą kradzieżą. Poniżej przedstawimy kilka propozycji.

  • Keylock – jest to świetny rodzaj blokady dla samochodów nowoczesnych z systemem bezkluczykowego otwierania. Dzięki założeniu tego zabezpieczenia nie musisz obawiać się zeskanowania kluczyka oraz kradzieży pojazdu metodą na tak zwaną walizkę. Keylock odcina zasilanie między kluczykiem a baterią, włącza go jedynie wtedy, kiedy z kluczyka korzysta właściciel.
  • Joylock BMW – nowoczesne zabezpieczenie skrzyni biegów dla samochodów marki BMW. Blokada ta zakładana jest na drążek zmiany biegów i osłania wszystkie elementy, które sterują pracą dźwigni. Pozwala Ci to mieć pewność, że osoby nieupoważnione nie odjadą Twoim nowoczesnym pojazdem.
  • E-Joylock – Zabezpieczenie antykradzieżowe przeznaczone jest dla samochodów, które mają automatyczne skrzynie biegów. Co ciekawe, system ten pozwala przy pomocy smartfona zabezpieczyć przekładnię, dzięki temu nikt nie odjedzie Twoim samochodem. Nie da się ukryć, że jest to jedyne takie zabezpieczenie na rynku, opracowane przez fachowców pracujących od wielu lat z systemami zabezpieczeń antykradzieżowych.
  • Sirius – smartfony zrewolucjonizowały nie tylko rynek IT, ale także stały się świetnymi urządzeniami pozwalającymi zabezpieczać, na przykład samochody. Sirius to nowoczesny lokalizator GPS, który umożliwia podglądanie lokalizacji Twojego pojazdu. Przy pomocy aplikacji możesz także skonfigurować różnorodne parametry, na przykład włączenie alarmu, czy sterowanie rozrusznikiem. Dzięki niej możesz uniemożliwić odpalenie auta przez złodzieja.

Pomimo spadającego odsetka kradzieży samochodów, warto zabezpieczyć swoje pojazdy przed złodziejami. Dzięki temu będziesz mieć stuprocentową pewność, że Twoje auto nie zostanie skradzione. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka ciekawych systemów zabezpieczeń, które stają się coraz popularniejsze. Warto przetestować na pewno Joylock, Keylock, a nawet aplikację Sirius.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *