Blog

Autoalarm a blokada skrzyni – co wybrać?

Największa fala kradzieży samochodów w Polsce przypadła na lata 90 XX wieku. Z czasem liczba ta zaczęła maleć ze względu na rozbudowane systemy antywłamaniowe. Mimo tego faktu, kradzieże samochodów dalej zdarzają się, a złodzieje opracowują coraz nowsze techniki łamania systemów zabezpieczeń. Jak bronić się przed rabusiami? Wśród najczęstszych rozwiązań wymienić możemy autoalarmy i blokady skrzyni biegów. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Skuteczność autoalarmów

Działanie autoalarmu jest bardzo proste – kiedy dojdzie do podejrzanej próby naruszenia auta, natychmiast uruchamia się syrena, która informuje o próbie kradzieży lub ingerencji w nasz pojazd. Trzeba jednak wiedzieć, że złodzieje coraz częściej są przygotowani na działanie autoalarmu i doskonale sobie z nim radzą. Wadą takiego rozwiązania jest także to, że ów system potrafi załączyć się w nieoczekiwanych momentach.

Blokada skrzyni biegów – jak to działa?

Rozwiązaniem, dzięki któremu można zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu jest blokada skrzyni biegów. Kierowcy do wyboru mają różne rozwiązania z tego zakresu, między innymi takie, jak:

  • Mechaniczna blokada – mechaniczna blokada skrzyni biegów, montowana jest na stałe w nadwoziu samochodu.
  • E-JOYLOCK – innowacyjna blokada obsługiwana za pomocą smartfona.
  • JOYLOCK BMW – specjalna nakładka osłaniająca wszystkie elementy sterujące pracą dźwigni.

Blokady skrzyni biegów z logo czołowego producenta i z licznymi certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość, zapewniają aż 99% skuteczności. Takie blokady doskonale chronią przed kradzieżą z wykorzystaniem różnych metod, w tym również przed kradzieżą na walizkę.

Blokada skrzyni biegów czy autoalarm?

Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania jest sprawą indywidualną. Warto jednakpamiętać, że tradycyjne autoalarmy często robią dużo hałasu i jedynie odrobinę opóźniają całą akcję. Blokada skrzyni biegów uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek manewrów, a jej uszkodzenie bądź demontaż są niemożliwe.

Podsumowanie

Zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu to kwestia, o której powinien pamiętać każdykierowca. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienić możemy autoalarm oraz różnego typu blokady skrzyni biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *