Blog

Autoalarm a blokada skrzyni – co wybrać?

Największa fala kradzieży samochodów w Polsce przypadła na lata 90 XX wieku. Z czasem liczba ta zaczęła maleć ze względu na rozbudowane systemy antywłamaniowe. Mimo tego faktu, kradzieże samochodów dalej zdarzają się, a złodzieje opracowują coraz nowsze techniki łamania systemów zabezpieczeń. Jak bronić się przed rabusiami? Wśród najczęstszych rozwiązań wymienić możemy autoalarmy i blokady skrzyni biegów. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Skuteczność autoalarmów

Działanie autoalarmu jest bardzo proste – kiedy dojdzie do podejrzanej próby naruszenia auta, natychmiast uruchamia się syrena, która informuje o próbie kradzieży lub ingerencji w nasz pojazd. Trzeba jednak wiedzieć, że złodzieje coraz częściej są przygotowani na działanie autoalarmu i doskonale sobie z nim radzą. Wadą takiego rozwiązania jest także to, że ów system potrafi załączyć się w nieoczekiwanych momentach.

Blokada skrzyni biegów – jak to działa?

Rozwiązaniem, dzięki któremu można zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu jest blokada skrzyni biegów. Kierowcy do wyboru mają różne rozwiązania z tego zakresu, między innymi takie, jak:

  • Mechaniczna blokada – mechaniczna blokada skrzyni biegów, montowana jest na stałe w nadwoziu samochodu.
  • E-JOYLOCK – innowacyjna blokada obsługiwana za pomocą smartfona.
  • JOYLOCK BMW – specjalna nakładka osłaniająca wszystkie elementy sterujące pracą dźwigni.

Blokady skrzyni biegów z logo czołowego producenta i z licznymi certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość, zapewniają aż 99% skuteczności. Takie blokady doskonale chronią przed kradzieżą z wykorzystaniem różnych metod, w tym również przed kradzieżą na walizkę.

Blokada skrzyni biegów czy autoalarm?

Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania jest sprawą indywidualną. Warto jednakpamiętać, że tradycyjne autoalarmy często robią dużo hałasu i jedynie odrobinę opóźniają całą akcję. Blokada skrzyni biegów uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek manewrów, a jej uszkodzenie bądź demontaż są niemożliwe.

Podsumowanie

Zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu to kwestia, o której powinien pamiętać każdykierowca. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienić możemy autoalarm oraz różnego typu blokady skrzyni biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *