Blog

Lokalizator radiowy do samochodu ‒ poradnik

Większość kierowców chce w porę zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą. Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań jest lokalizator radiowy. Czym jest takie urządzenie, jak działa i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Czym jest lokalizator radiowy

Lokalizator radiowy, jak już sama nazwa wskazuje, opiera swoje działanie na częstotliwości fal radiowych. W przypadku kradzieży auta właściciel powiadamia policję oraz producenta lokalizatora. Po przyjęciu zgłoszenia lokalizator zostaje zdalnie uruchamiany i rozpoczyna wysyłanie sygnałów, które umożliwiają zlokalizowanie zguby. Niezbędna jest tutaj specjalistyczna, przechwytująca konkretną częstotliwość fal radiowych aparatura. Po zlokalizowaniu auta, do akcji wkraczają odpowiednie służby.

Lokalizator radiowy ‒ zalety

Możliwość namierzenia pojazdu w znacznym stopniu zwiększa szanse na jego odzyskanie, właśnie dlatego wielu kierowców decyduje się na inwestycję w omawiany dziś lokalizator. Jakie są najistotniejsze zalety wspomnianego zabezpieczenia? Przede wszystkim są to:

  • możliwość zlokalizowania samochodów, które ukryte zostały w kontenerach i w garażach podziemnych
  • możliwość montażu urządzenia w dowolnym miejscy
  • brak ingerencji w design auta
  • urządzenie nie jest aktywne w czasie kradzieży, co utrudnia złodziejom znalezienie lokalizatora
  • w związku z tym, że lokalizator przez większość czasu nie jest aktywny, bateria starcza nawet na kilka lat
  • lokalizator jest dokładny i odporny na działanie zagłuszaczy

Podsumowanie

Lokalizator radiowy to mające wiele zalet działające dzięki wykorzystaniu fal radiowych urządzenie. Lokalizator umożliwia namierzenie, a co za tym idzie, odzyskanie skradzionego samochodu, jest odporny na działanie zagłuszaczy sygnału, a w związku z tym, że przez większość czasu jest nie aktywny, bateria starcza nawet na pięć lat. Takie urządzenie to sposób na ochronę mienia, a co za tym idzie własnego zdrowia i nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *