Blog

Etui zabezpieczające kluczyki typu keyless do samochodu – jakie wybrać?

Duży postęp technologiczny, z którym obecnie mamy do czynienia, sprawił, że liczni producenci elektroniki i różnorodnych gadżetów wymyślają coraz nowsze patenty, które ułatwiają użytkowanie, czy to samochodów, czy różnorodnych, innych sprzętów. Bardzo wiele gadżetów służących do otwierania na przykład samochodu wyposażonego w system bezkluczykowy wysyła sygnał, dzięki któremu można o wiele łatwiej wejść do auta. Niestety, złodzieje również nie próżnują i sporo z nich wyspecjalizowało się już w przechwytywaniu wysyłanego sygnału przez kluczyk. Stąd powstał, m.in. pomysł na stworzenie etui na kluczyk keyless. Co to takiego? Jakie propozycje można wyróżnić

Etui keyless – co to jest?

Nowoczesne pojazdy wyposażone są zwykle w zdalny dostęp, dzięki któremu można wejść do środka auta bez szukania kluczyków. Jest to oczywiście rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba mieć ich zawsze na wierzchu. Niestety, system ten z jednej strony ułatwia kierowcom wejście do pojazdu, z drugiej staje się poważnym zagrożeniem. Bardzo wielu złodziei wykorzystuje metodę na tak zwaną walizkę, aby włamać się do samochodu. Warto zatem zdecydować się na etui zabezpieczające kluczyki. Gadżety te stanowią świetną asekurację dla auta w takich przypadkach. 

Pudełko antykradzieżowe

Warto przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie zostawiać kluczyków do samochodu przy oknie lub drzwiach, ponieważ bardzo łatwo jest ściągnąć z takiego miejsca sygnał. Złodziej podejdzie do drzwi lub okna i ukradnie kod. Co istotne, obecnie na rynku dostępne są pudełka antykradzieżowe na kluczyk keyless, inaczej nazywane też etui. Blokują one wysyłanie sygnału przez kluczyk.

Bez trudu możesz zakupić bardzo dużo, różnych modeli takich pudełek lub też zgrabnych, skórzanych, aluminiowych, metalowych etui, które blokują wysyłanie fal. Będąc w domu lub też pracując w firmie, warto chować kluczyk właśnie do takiego pudełka, dzięki temu możesz mieć pewność, że twój samochód nie zostanie skradziony z parkingu.

Co ciekawe, większość z dostępnych etui nie rzuca się w oczy, zwykle ma kształt niewielkiego pudełka przypominającego zapalniczkę, tradycyjnego etui na klucze lub mini piórnika. W środku znajduje się zabezpieczenie blokujące emitowanie sygnału.

W jaki sposób jeszcze zabezpieczyć kluczyk keyless?

Jeśli szukasz jakiegoś doraźnego sposobu, który pomoże Ci od razu zabezpieczyć Twój kluczyk, ponieważ dopiero zamówiłeś jakieś etui, warto zdecydować się na szczelne owinięcie folią aluminiową kluczyka. Drugim sposobem jest włożenie go do metalowego pudełka z wieczkiem. Obie metody są oczywiście tak zwanymi domowymi i tymczasowymi zarówno folia aluminiowa, jak i metal potrafią zabezpieczyć w jakimś stopniu emitowany sygnał. Warto jednak zdecydować się na bardziej polecany sposoby.

Jeśli zakupiłeś samochód z klasy premium z systemem bezkluczykowym, od razu zadbaj o ochronę kluczyka keyless. W obecnych czasach bardzo łatwo przechwycić fale i zdekodować kluczyk. Co umożliwia potencjalnemu złodziejowi włamanie się do samochodu. Zakup odpowiedniego etui blokującego wysyłanie sygnału rozwiąże sprawę, dzięki temu zabezpieczysz samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *