Blog

Kradzież samochodu

Kradzieże samochodów wciąż zdarzają się. Złodzieje mają swoje sposoby, dzięki którym w kilka sekund potrafią odjechać cudzym samochodem i… rozpłynąć się w powietrzu. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej kilka informacji. Zachęcamy do lektury!

Gdzie najczęściej kradną auta?

Samochody najczęściej znikają z niestrzeżonych parkingów ‒ pozostawione w takim miejscu auto, w szczególności po zmroku, staje się bardzo łatwym łupem dla złodziei. Rabusie często też kradną auta zaparkowane wzdłuż ulic lub na poboczach. Rzadziej samochody znikają ze strzeżonych parkingów lub garaży podziemnych.

Inne miejsca, w których Twoje auto jest narażone na kradzież to:

  • parkingi przy centrach handlowych
  • drogi szybkiego ruchu
  • lasy
  • stacje paliwowe
  • ogródki działkowe i tereny budowy.

Najpopularniejsze metody kradzieży samochodów

1. Kradzież auta “na walizkę”

Metoda stosowana w przypadku samochodów z systemem Keyless Go, który pozwala na otwieranie i uruchamianie auta bez użycia kluczyka. Złodziej działa ze wspólnikiem. Pierwszy, wyposażony w skaner sygnału rabuś zajmuje pozycję jak najbliżej miejsca, w którym może znajdować się kluczyk. Drugi złodziej, wyposażony w odbiornik stoi blisko auta i naciska klamkę. Dzięki przechwyceniu sygnału samochód po kilku sekundach jest otworzony i uruchomiony.

  1. Pozostawione kluczyki w stacyjce

Często złodzieje, działając metodą na butelkę lub na kartkę zmuszają kierowcę do wyjścia z pojazdu ‒ liczą oni na to, że właściciel zostawił kluczyki w stacyjce.

Metoda na butelkę polega na włożeniu butelki między koło a nadkole. Prowadzi to do wytwarzania niepokojącego dźwięku. Metoda na kartkę polega na umieszczeniu gazety na tylnej szybie, kawałek papieru ograniczy widoczność.

Jak reaguje większość kierowców ‒ zazwyczaj zostawiają oni kluczyki w stacyjce i idą usunąć uniemożliwiający dalszą jazdę artykuł. Rabuś wykorzystuje moment i odjeżdża samochodem w siną dal.

3. Laweta – sposób na kradzież auta 

Zapewne nie raz zdarzało Ci się pozostawić auto na dłuższą chwilę pod Twoim domem. Złodzieje wykorzystują taką okazję i wywożą auto na lawecie. Jest to jeden z lepszych sposobów, gdyż auto wciągane na lawetę nie budzi żadnych podejrzeń przechodniów.

Jak nie dać się okraść?

Jedynie wysoka ostrożność uratuje Cię przed kradzieżą Twojego samochodu. Nigdy nie zostawiaj auta z kluczykami w stacyjce, nawet, gdy opuszczasz pojazd dosłownie na chwilę. Zachowaj ostrożność podczas kontaktów z nieznajomymi, gdyż złodzieje starają się zdobyć zaufanie swoich ofiar. Warto też zastanowić się nad profesjonalnymi zabezpieczeniami, na przykład takimi, jak JOYLOCK BMW ( blokada dedykowana samochodom marki BMW), keylock, E JOYLOCK.

Podsumowanie

Dobrze zachować szczególną ostrożność i zawczasu zdecydować się na porządne blokady antykradzieżowe. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie sporej straty i oczywiście wielu nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *