Blog

Kradzież na walizkę – sposoby na zabezpieczenie auta

Dzięki wykorzystaniu metody na walizkę, złodziej jest w stanie w kilka sekund odjechać nie swoim samochodem. Na czym polega taka metoda i w jaki sposób zabezpieczyć swoje auto? Zachęcamy do lektury!  

Kradzież auta walizkę ‒ na czym polega? 

Metoda na walizkę wykorzystywana jest w przypadku samochodów z bezkluczykowym systemet otwierania, czyli z systemem keyless. W akcji biorą udział dwie osoby ‒ każda wyposażona jest w walizkę. W pierwszej walizce znajduje się skaner sygnału, w drugiej natomiast wzmacniacz. 

Złodziej nr podchodzi do auta i naciska na klamkę ‒ w tym czasie system wysyła sygnał do kluczyka. Ów sygnał najpierw przechwytywany jest przez skaner, a następnie przez znajdujący się w walizce nr dwa wzmacniacz ‒ osoba z drugą walizką musi znajdować się jak najbliżej miejsca, w którym jest kluczyk ‒ na przykład zajmuje pozycję przy drzwiach wejściowych. Impuls dociera do kluczyka, który wysyła sygnał zwrotny. Sygnał zwrotny odbierany jest przez oba skanery aż w końcu dociera do auta i otwiera drzwi. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku uruchomienia auta. Cała akcja trwa zaledwie kilka sekund i złodziej znika z naszym samochodem bezpowrotnie. 

Zabezpieczenia antykradzieżowe 

W jaki sposób zabezpieczyć auto przed kradzieżą z wykorzystaniem metody na walizkę? Na rynku znajdziemy wiele propozycji zabezpieczeń o różnej skuteczności. Należy jednak pamiętać, że z blokadami kiepskiej jakości rabuś bardzo szybko sobie poradzi ‒ takie rozwiązania mogą jedynie spowolnić rabusia, ale raczej nie pokrzyżują mu planów. 

Aby naprawdę zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu, niezbędne są zabezpieczenia o potwierdzonej skuteczności, wśród tego typu blokad znajdują się takie, jak: 

  • E JOYLOCK ‒ to innowacyjne zabezpieczenie, którego sterowanie odbywa się za pomocą smartfona. Zabezpieczenie dedykowane jest samochodom z automatyczną skrzynią biegów. Jak działa omawiana blokada? Należy zainstalować na telefonie aplikację i sparować ją za pomocą technologii Bluetooth z samochodem. Aplikacja umożliwia zablokowanie skrzyni biegów, co uniemożliwia odjazd autem osobom nieupoważnionym.
  • KEYLOCK ‒ to nieinwazyjna blokada do samochodów z bezkluczykowym systemem otwierania. Jak działa takie zabezpieczenie? Blokada wyposażona jest w  mikroprocesor oraz czujnik ruchu, co sprawia, że w inteligentny sposób włącza i wyłącza zasilanie między baterią i kluczykiem. Blokada uniemożliwia zeskanowanie kluczyka, a co za tym idzie, kradzież auta. 
  • JOYLOCK BMW ‒ kolejną propozycją jest JOYLOCK BMW.  To specjalna, wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenie materiałów nakładka na skrzynię biegów. Zabezpieczenie osłania wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów, dzięki czemu złodziej nie jest w stanie wykonać żadnych manewrów nie swoim autem.  Zabezpieczenie dedykowane jest samochodom marki BMW. 

Jakość wymienionych zabezpieczeń potwierdzona jest certyfikatami, między innymi certyfikatem TUV. Blokady wyróżniają się niezwykłą trwałością i odpornością na różnego typu uszkodzenia, co w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo pojazdu. 

Podsumowanie 

Warto w porę zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą i przechytrzyć złodzieja. Odpowiednie zabezpieczenia, między innymi E-JOYLOCK, KEYLOCK czy JOYLOCK BMW skutecznie pokrzyżują plany rabusiowi i ocalą nasze mienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *