Blog

Najczęściej kradzione samochody TOP 20

Nieustannie pojawiają się zgłoszenia dotyczące kradzieży samochodów. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, łupem złodziei padają nie tylko samochody z najwyższej półki, ale również te klasy średniej bądź modele wyposażone w cieszące się powodzeniem części i elementy. Jakie samochody kradzione są najczęściej? Zachęcamy do lektury!

Kradzież samochodów w Polsce

Z parkingów, chodników, a nawet z posesji prywatnych, każdego roku bezpowrotnie znikają różne modele aut. W zależności od regionu Polski bądź konkretnej miejscowości, powodzeniem cieszą się samochody osobowe, jak również dostawcze.

Najwięcej samochodów skradziono w Warszawie, wśród złodziei szczególną popularnością cieszyły się:

 1. Toyota
 2. Mazda
 3. Honda

Na drugim miejscu znajduje się Śląsk, w tym regionie powodzeniem cieszyły się inne marki niż w Warszawie, były to:

 1. Audi
 2. Volkswagen
 3. BMW

Dużą liczbę skradzionych samochodów odnotowano również we Wrocławiu ‒ łupem złodziei padały takie same marki, jak na Śląsku, czyli:

 1. Audi
 2. Volkswagen
 3. BMW

W stolicy Wielkopolski, czyli w Poznaniu, największym zainteresowaniem wśród złodziei cieszyły się takie modele samochodów, jak:

 1. Volkswagen Golf
 2. Renault Clio
 3. Volkswagen Passat
 4. Citroen C3
 5. Ford Mondeo
 6. Renault Megane

W województwie pomorskim ranking wygląda następująco:

 1. Volkswagen Passat
 2. Volkswagen Golf
 3. Skoda Octavia
 4. Audi A4
 5. Skoda Fabia

Wiele aut znika również z łódzkich ulic, w szczególności były to takie modele, jak:

 1. Audi
 2. BMW
 3. Citroen
 4. Fiat
 5. Honda
 6. Mercedes
 7. Nissan Opel

TOP 20 kradzionych modeli

Jaki widać, w zależności od regionu bądź miasta, łupem złodziei padają inne modele samochodów.

Wśród 20 najczęściej kradzionych marek wymienić można takie, jak Toyota Auris, Toyota Yaris, Toyota Avensi, Mazda 6, Mazda 3,  Mazda CX, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Accord, Audi A4, Audi A6, Volkswagen Passat, BMW, Renault, Ford Focus, Skoda, Fiat, Mercedes, Citroen, Hyundai  i30 Hyundai  i20.

Choć z roku na rok policja odnotowuje mniejszą liczbę kradzieży aut, z polskich ulic wciąż znika mnóstwo samochodów. Niestety, szanse na odzyskanie utraconego pojazdu są niewielkie ‒ auta niemal natychmiast rozmontowywanie są na części. Warto więc w porę zabezpieczyć swój pojazd przed rabusiami i zdecydować się na skuteczne zabezpieczenie samochodu.

Podsumowanie

W poszczególnych rejonach i miastach powodzeniem cieszą się konkretne modele samochodów, wśród tych, które kradzione są najczęściej wymienić możemy auta takich producentów, jak Toyota, Mazda, Honda, Audi, Volkswagen czy  BMW. Warto przechytrzyć złodzieja i zawczasu postawić na skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *