Blog

Kradzież aut ‒ gdzie najczęściej? 

Niestety prawda jest taka, że złodziej potrafi ukraść samochód zaparkowany niemal w każdym miejscu. Warto jednak podkreślić, że niektóre z lokalizacji są dla rabusia łatwiejsze, a inne o wiele trudniejsze. Co dobrze wiedzieć na ten temat? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Najczęstsze miejsca kradzieży aut

Jak już wspomnieliśmy powyżej, miejsce, w którym parkujemy samochód może być dla rabusia utrudnieniem bądź ułatwieniem. Jakie miejsca cieszą się szczególną popularnością wśród miłośników cudzych pojazdów?

  • Parkingi niestrzeżone ‒ duża liczba samochodów znika z parkingów niestrzeżonych. Na takich parkingach ‒ w szczególności wtedy, gdy są bezpłatne, pozostawiamy samochód nawet na kilka godzin. Parkingi niestrzeżone bezpłatne zazwyczaj znajdują się niedaleko targowisk, giełd, szkół itd.
  • Parkingi w centrach handlowych ‒ parkingi przed centrami handlowymi bądź w podziemiach galerii to kolejne miejsca, z których często znikają auta. Jak wiadomo, w takich miejscach zawsze jest bardzo tłoczno i nikt nie zwraca uwagi na osobę, która podejrzanie kręci się w okolicach cudzego auta.
  • Ulice, pobocza ‒ złodzieje kradną też samochody zaparkowane wzdłuż ulic i na poboczach. Rabusie mają naprawde wiele sposobów na przywłaszczenie zaparkowanych w takich miejscach samochodów, jednym z nich jest kradzież “na lawetę”.
  • Prywatne posesje ‒ zdarzają się również przypadki, gdy samochody znikają z prywatnych posesji, zwłaszcza tych bez ogrodzenia bądź z otwartą bramą.

Bezpieczne miejsca parkowania

Gdzie zaparkować samochód i jakie działania podjąć, aby pojazd był bezpieczniejszy?

  • Zalecane są parkingi strzeżone. Parking strzeżony to ogrodzony teren, na którym znajduje się stróżówka. Co więcej, gdy pojazd zostanie skradziony z takiego miejsca, do odpowiedzialności wzywany jest również właściciel parkingu.
  • Jeśli parkujemy auto na posesji prywatnej, zamykajmy bramy na klucz i, jeśli tylko mamy taką możliwość, zostawiamy samochód w zamkniętym garażu.
  • Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo samochodu, dobrze zainwestować w blokady antykradzieżowe. Na rynku dostępne są zabezpieczenia do różnych modeli aut, w tym również do cieszących się powodzeniem wśród złodziei pojazdów z bezkluczykowym systemem otwierania.

Podsumowanie

Z niektórych miejsc samochody kradzione są częściej, mowa tutaj przede wszystkim o parkingach niestrzeżonych, parkingach przed centrami handlowymi, poboczach, a także o posesjach prywatnych bez ogrodzenia. Miejsca bezpieczniejsze to parkingi płatne oraz zamykane garaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *