Blog

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Poradnik

Szanse na odzyskanie skradzionego samochodu są niewielkie ‒ pojazd niemal natychmiast rozmontowany jest na części i ślad po nim ginie na zawsze. Jak temu zapobiec? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Najpopularniejsze zabezpieczenia antykradzieżowe

Właściciele samochodów mają różne sposoby na ochronę auta przed kradzieżą. Niestety współcześni złodzieje dysponują specjalistycznym sprzętem i są w stanie sprawnie poradzić sobie z wieloma przeszkodami. Jak temu zaradzić? Dostępnych jest wiele, różniących się skutecznością rozwiązań. 

 Wśród najpopularniejszych zabezpieczeń wymienić możemy: 

  • Nadajnik GPS ‒ spora większośc kierowców decyduje się na inwestycję w nadajnik GPS, wierząc, że jeśli samochód zostanie skradziony nie będzie problemów z jego lokalizacją i odzyskiwaniem mienia. Trzeba tutaj podkreślić, że złodziej moze dysponować tak zwaną zagłuszarką, urządzeniam, które będzie zagłuszać sygnał i uniemożliwi zlokalizowanie auta.
  • Alarm ‒ jeśli chodzi o alarm to wszystko zależy od jakości instalacji. Niedroga, zamontowana u przypadkowego mechanika instalacja może nieco spowolnić rabusia, ale szanse na to, aby powstrzymała go przed kradzieżą są raczej marne. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku instalacji alarmowych zamontowanych w autoryzowanych. Alarm wysyłający dynamicznie generowany kod, w przypadku którego wszelkie skanery są bezużyteczne  stanowią już poważną przeszkodę dla rabusia. 
  • Blokada mechaniczna kierownicy ‒ zamontowana przez fachowców i wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów blokada mechaniczna kierownicy wykazuje skuteczność równą 99%. Takie zabezpieczenie jest montowane na stałe w nadwoziu samochodu i staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. 
  • Mechaniczna blokada skrzyni biegów ‒ takie zabezpieczenie montowane jest na stałe w nadwoziu auta i blokuje działanie skrzyni biegów.  

Jak zabezpieczyć auto z systemem Keyless?

Coraz popularniejszym łupem złodziei są samochody z bezkluczykowym systemem otwierania, czyli z systemem keyless. Złodzieje wykorzystują tutaj metodę na walizkę ‒ za pomocą skanera i wzmacniacza sygnału przechwytują wysyłany przez kluczyk kod, a dzięki temu mogą sprawnie otworzyć i uruchomić samochód. W jaki sposób można przeszkodzić rabusiom? 

  • Keylock – to uniemożliwiająca zeskanowanie wysyłanego przez kluczyk sygnału blokada ‒ niewielki klips, który montowany jest wewnątrz kluczyka. Złodzieje nie będą w stanie przechwycić sygnału, a co za tym idzie, otworzyć i uruchomić auta. 
  • JOYLOCK BMW ‒ to dedykowana samochodom marki BMW specjalna osłona montowana na drążku skrzyni biegów. Blokada zamykana jest na kluczyk i uniemożliwia złodziejom dojazd pojazdem. 
  •  E JOYLOCK – sterowana smartfonem innowacyjna blokada skrzyni biegów. 

Podsumowanie 

Odpowiednie zabezpieczenie uniemożliwi złodziejowi kradzież pojazdu, a nam zaoszczędzi wielu nerwów. Warto więc w porę zatroszczyć się o odpowiednią blokadę kradzieżową.