Blog

Keyless Protector / Smart Key / Kessy – Jaka alternatywa?

Warto dmuchać na zimne i zawczasu zabezpieczyć swój samochód przed rabusiami. Właściciele aut mają do wyboru wiele rozwiązań ‒ do bardzo popularnych i skutecznych należą i blokady Keyless Protector, Smart Key, Kessy. Jakie są alternatywne rozwiązania do wymienionych powyżej?  Zachęcamy do lektury! 

Zabezpieczenia antykradzieżowe aut 

Keyless Protector, Smart Key i Kessy cieszą się sporą popularnością, nie są to jednak jedyne, skuteczne rozwiązania, na które zdecydować się mogą współcześni kierowcy. Wśród innych wymienić możemy takie, jak: 

  1. Mechaniczna blokada skrzyni biegów ‒ jest to blokada dedykowana samochodom wyposażonym w manualną, jak i automatyczną skrzynię biegów. Zabezpieczenie montowane jest na stałe w nadwoziu auta i blokuje działanie skrzyni biegów. Blokada wyposażona jest w odporny na próby rozwiercenia zamek, a włamanie się do mechanizmu blokady czy uszkodzenie jej jest niemożliwe. 
  2. Mechaniczna blokada kierownicy ‒ kolejną z blokad mechanicznych jest blokada kierownicy. Wymienione zabezpieczenie również montowane jest na stałe w nadwoziu samochodu, a jego działanie polega na zablokowaniu kierownicy. Blokada obsługiwana jest za pomocą kluczyka, nie ingeruje w design samochodu, a przeznaczona jest do aut z automatyczną skrzynią biegów. 
  3. JOYLOCK BMW  ‒ blokada przeznaczona do samochodów marki BMW – jest to specjalna, wykonana z wysokiej jakości, zamykana na kluczyk nakładka montowana na drążku zmiany biegów. Blokada osłania wszystkie elementy sterujące skrzynią. Demontaż blokady jest możliwy wyłącznie za pomocą kluczyka lub podczas wielogodzinnej pracy w specjalistycznym warsztacie dysponującym drogim, profesjonalnym sprzętem. 
  4. E JOYLOCK ‒ to innowacyjna, sterowana smartfonem blokada skrzyni biegów. Zabezpieczenie w żaden sposób nie ingeruje w design auta, właściciel musi tylko zainstalować odpowiednią aplikację i zarejestrować ją za pomocą kodu PIN. Ostatni krok to sparowanie aplikacji z autem za pomocą technologii Bluetooth.

Podsumowanie

Chyba każdy wolałby uniknąć straty samochodu. Warto więc uniemożliwić złodziejowi tego typu działanie i skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą. W zależności od indywidualnych preferencji oraz modelu samochodu, którym dysponujemy zdecydować się możemy na Keyless Protector, Smart Key czy Kessy rozwiązaniami alternatywnymi są blokady mechaniczne, na przykład blokada skrzyni biegów, blokada kierownicy, blokada osłaniającą drążek skrzyni biegów. 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego auta już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *