Blog

Inteligentny kluczyk ‒ czym jest?

Innowacyjne, inteligentne kluczyki cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kierowców. Czym dokładnie jest inteligentny kluczyk, jak działa i jakie są jego największe zalety? Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Inteligentny kluczyk ‒ co to?

Inteligentny kluczyk to, mówiąc najprościej, elektryczny system dostępu i autoryzacji, zapewniający wymianę danych pomiędzy kierowcą, a pojazdem. Omawiany kluczyk po raz pierwszy wyprodukowany został przez firmę Simens w 1995 roku, w ów kluczyk w 1998 roku wyposażone zostały pojazdy marki Mercedes-Benz.

Jak działa inteligentny kluczyk?

Jak działa inteligentny kluczyk? Już wyjaśniamy! Przede wszystkim w przypadku omawianego systemu mamy możliwość otwierania, zamykania i uruchamiania pojazdu bez użycia samego kluczyka.

Wszystko dzieje się automatycznie, w zależności od konkretnego modelu auta wymienione procesy mogą przebiegać nieco inaczej. W większości przypadków, aby uruchomić zapłon samochodu, kluczyk musi znajdować się w samochodzie.

To nie koniec, w przypadku niektórych modeli, omawiany inteligentny system automatycznie ustawia i dostosowuje do preferencji kierowcy fotele, kierownicę, lusterka, a nawet temperaturę w pojeździe. Ponadto, niektóre z kluczyków umożliwiają sprawdzenie poziomu oleju w samochodzie, pokazują lokalizację samochodu ‒ na przykład w sytuacji, gdy kierowca nie pamięta, gdzie zaparkował swój pojazd.

Wszystko to jest dużym udogodnieniem dla kierowców. Nie trzeba szukać kluczyka w plecaku bądź w torbie, ale możemy sprawnie wsiąść do auta.

Inteligentny kluczyk ‒ BMW

Inteligentne kluczyki proponuje wielu producentów, między innymi BMW czy BMW proponuje inteligentne kluczyki ze specjalnym wyświetlaczem LCD. Ów wyświetlacz sprawia, że kluczyk zyskuje nowe funkcje, na przykład takie, jak zdalne parkowanie, włączenie klimatyzacji o dowolnej godzinie. Ów kluczyk dostarcza także informacji na temat alarmu, zamknięcia bagażnika, zamknięcia okien i dachu, ilości oleju silnikowego, płynu hamulcowego i innych.

Podsumowanie

Inteligentny kluczyk do samochodu to bardzo duże udogodnienie dla kierowców. Dzięki takiemu kluczykowi możemy sprawnie otworzyć, uruchomić oraz zamknąć samochód. Co więcej, omawiany kluczyk daje także inne możliwości, na przykład takie jak włączenie klimatyzacji o wyznaczonej godzinie, ustawienie foteli, lusterek bądź kierownicy, a także kontrola zamknięcia drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *