Blog

Blokada skrzyni biegów ‒ jaką wybrać?

ejoylock okładka film

Wybór samochodowej blokady antykradzieżowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Wśród wielu zabezpieczeń dużą popularnością cieszą się blokady skrzyń biegów. Jakie zalety mają tego typu zabezpieczenia i kiedy z szczególności warto zdecydować się na taką opcję? Zapraszamy do lektury! 

Blokada skrzyni biegów ‒ dlaczego warto? 

O jakich zaletach możemy mówić w przypadku blokad skrzyń biegów? Już wyjaśniamy! 

Porządne blokady skrzyń biegów, do których dołączone są certyfikaty niezależnych jednostek, na przykład Instytutu Mechaniki Precyzyjnej lub TUV, uchodzą za bardzo skuteczne i maksymalnie zwiększają bezpieczeństwo pojazdu ‒ warto podkreślić, że skuteczność tego typu blokad wynosi nawet 99%. Wśród innych plusów wymienić można takie, jak: 

  • bezawaryjne działanie
  • brak ingerencji w design samochodu 
  • odporność na wszelkiego typu próby uszkodzenia 

Powyższe zalety sprawiają, że nawet w sytuacji, gdy złodziej dostanie się do naszego samochodu i uruchomi go, nie będzie w stanie wykonać jakichkolwiek manewrów, a co za tym idzie, odjechać nie swoim samochodem.  

Blokady skrzyń biegów ‒ propozycje 

Na rynku dostępne są blokady różnego typu, między innymi elektroniczne i mechaniczne. Zakupić możemy zabezpieczenie dedykowane do samochodów z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów, jak również przeznaczone do aut z bezkluczykowym systemem otwierania ‒ keyless bądź  do pojazdów konkretnej marki, na przykład BMW. Do najpopularniejszych rozwiązań należą takie, jak: 

  • Joylock BMW ‒ to blokada dedykowana samochodom marki BMW wyposażonym w bezkluczykowy system otwierania ‒ keyless. Opisywana blokada to wykonana z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia materiałów nakładka, która zabezpiecza wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów.
  • E-Joylock ‒ E-Joylock to nowoczesna, elektroniczna blokada, która skutecznie ochroni pojazd z automatyczną skrzynią biegów przed osobami nieupoważnionymi. Opisywane zabezpieczenie obsługiwane jest za pomocą smartfona ‒ wystarczy zainstalować aplikację i sparować ją z samochodem za pomocą technologii Bluetooth.
  • Mechaniczna blokada skrzyni biegów ‒ tego typu blokada montowana jest na stałe w nadwoziu samochodu. Zabezpieczanie obsługuje się za pomocą kluczyka. Opisywana blokada sprawdzi się zarówno w przypadku pojazdów z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. 

Podsumowanie 

Blokada skrzyni biegów to sposób, by zabezpieczyć samochód przed złodziejem i zaoszczędzić sobie sporej straty. Do wyboru mamy zarówno elektroniczne, jak i mechaniczne blokady, na przykład takie, jak Joylock BMW czy E-Joylock. Przed zakupem konkretnego zabezpieczania, warto sprawdzić czy dołączone są do niego certyfikaty potwierdzające wysoką jakość. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *