Blog

Blokada skrzyni biegów ‒ jaką wybrać?

ejoylock okładka film

Wybór samochodowej blokady antykradzieżowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Wśród wielu zabezpieczeń dużą popularnością cieszą się blokady skrzyń biegów. Jakie zalety mają tego typu zabezpieczenia i kiedy z szczególności warto zdecydować się na taką opcję? Zapraszamy do lektury! 

Blokada skrzyni biegów ‒ dlaczego warto? 

O jakich zaletach możemy mówić w przypadku blokad skrzyń biegów? Już wyjaśniamy! 

Porządne blokady skrzyń biegów, do których dołączone są certyfikaty niezależnych jednostek, na przykład Instytutu Mechaniki Precyzyjnej lub TUV, uchodzą za bardzo skuteczne i maksymalnie zwiększają bezpieczeństwo pojazdu ‒ warto podkreślić, że skuteczność tego typu blokad wynosi nawet 99%. Wśród innych plusów wymienić można takie, jak: 

  • bezawaryjne działanie
  • brak ingerencji w design samochodu 
  • odporność na wszelkiego typu próby uszkodzenia 

Powyższe zalety sprawiają, że nawet w sytuacji, gdy złodziej dostanie się do naszego samochodu i uruchomi go, nie będzie w stanie wykonać jakichkolwiek manewrów, a co za tym idzie, odjechać nie swoim samochodem.  

Blokady skrzyń biegów ‒ propozycje 

Na rynku dostępne są blokady różnego typu, między innymi elektroniczne i mechaniczne. Zakupić możemy zabezpieczenie dedykowane do samochodów z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów, jak również przeznaczone do aut z bezkluczykowym systemem otwierania ‒ keyless bądź  do pojazdów konkretnej marki, na przykład BMW. Do najpopularniejszych rozwiązań należą takie, jak: 

  • Joylock BMW ‒ to blokada dedykowana samochodom marki BMW wyposażonym w bezkluczykowy system otwierania ‒ keyless. Opisywana blokada to wykonana z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia materiałów nakładka, która zabezpiecza wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów.
  • E-Joylock ‒ E-Joylock to nowoczesna, elektroniczna blokada, która skutecznie ochroni pojazd z automatyczną skrzynią biegów przed osobami nieupoważnionymi. Opisywane zabezpieczenie obsługiwane jest za pomocą smartfona ‒ wystarczy zainstalować aplikację i sparować ją z samochodem za pomocą technologii Bluetooth.
  • Mechaniczna blokada skrzyni biegów ‒ tego typu blokada montowana jest na stałe w nadwoziu samochodu. Zabezpieczanie obsługuje się za pomocą kluczyka. Opisywana blokada sprawdzi się zarówno w przypadku pojazdów z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. 

Podsumowanie 

Blokada skrzyni biegów to sposób, by zabezpieczyć samochód przed złodziejem i zaoszczędzić sobie sporej straty. Do wyboru mamy zarówno elektroniczne, jak i mechaniczne blokady, na przykład takie, jak Joylock BMW czy E-Joylock. Przed zakupem konkretnego zabezpieczania, warto sprawdzić czy dołączone są do niego certyfikaty potwierdzające wysoką jakość. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *