Blog

5 powodów, dla których warto posiadać blokady antykradzieżowe do auta

Kradzieże samochodów ‒ nie tylko tych luksusowych, ale również klasy średniej, wciąż zdarzają się. Warto więc w porę zabezpieczyć swój pojazd i uniemożliwić złodziejowi przywłaszczenie naszego mienia. Tutaj z pomocą przychodzą blokady antykradzieżowe ‒ dlaczego dobrze zdecydować się na taką inwestycję? Zachęcamy do lektury! 

Skuteczne zabezpieczenia antykradzieżowe 

Kradzież samochodu to nie tylko strata finansowa dla właściciela, ale również mnóstwo nerwów, stres, a także utrudnione codzienne funkcjonowanie, na przykład brak możliwości dojazdu do pracy czy z dzieckiem do przedszkola. Dobrze więc w porę zabezpieczyć się przed taką sytuacją. 

  1. Odstraszenie złodzieja ‒ każde zabezpieczenie antykradzieżowe jest dla złodzieja utrudnieniem, i choć z niektórymi z nich rabuś potrafi sobie poradzić, to jest to dla niego dodatkowy stres, a  czas całej akcji wydłuża się. Wszystko to zwiększa szanse na to, że rabuś rezygnuje on ze swojego zamiaru.
  2. Uniemożliwienie kradzieży ‒ o ile niektóre zabezpieczenia mogą wyłącznie utrudnić złodziejowi kradzież samochodu, to dostępne są również  rozwiązania, które skutecznie uniemożliwiają kradzież pojazdu. Wysokiej jakości blokada skrzyni biegów sprawi, że nawet jeśli złodziej uruchomi nasz pojazd, nie będzie w stanie nigdzie nim odjechać. Certyfikowane zabezpieczenia antykradzieżowe są odporne na wszelkie próby uszkodzenia, a ich demontaż jest możliwy wyłącznie w specjalistycznych salonach, trwa kilka godzin i wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. 
  3. Spokój i bezpieczeństwo ‒ porządna blokada antykradzieżowa sprawi, że będziemy spokojniejsi o nasz pojazd i  bez obaw będziemy mogli zaparkować go przed restauracją, biurem i w każdym innym miejscu. Zaoszczędzimy sobie wielu nerwów. 
  4. Ochrona mienia ‒ instalując zabezpieczenia antykradzieżowe, chronimy swoje mienie, jesteśmy mniej narażeni na poważną stratę, a co za tym idzie, zwiększamy bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. 
  5. Przewaga nad złodziejami ‒ złodzieje mają coraz lepsze metody na przywłaszczenie cudzego mienia i trzeba przyznać, że współczesnemu rabusiowi nie brakuje kreatywności, a każde auto bez odpowiednich zabezpieczeń jest, najprościej mówiąc, smakowitym kąskiem. Montaż zabezpieczeń antykradzieżowych daje przewagę nad rabusiami, utrudnia, a nawet uniemożliwia  proces kradzieży i może sprawić, że rabuś znajdzie się w potrzasku i zamiast odjechać nie swoim autem, znajdzie się na komisariacie.

Podsumowanie 

Samochodowe zabezpieczenia antykradzieżowe to sposób na ochronę mienia, zwiększenie bezpieczeństwa własnego i bliskich oraz przechytrzenie złodzieja.  Warto więc zacząć działać nim będzie za późno i zdecydować się na montaż odpowiednich blokad. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *