Blog

Jak zabezpieczać samochód w 2021 roku?

Wbrew krążącej opinii, łupem złodziei padają nie tylko luksusowe auta, ale również samochody klasy średniej. Warto więc zawczasu podjąć odpowiednie kroki i zabezpieczyć swój samochód. Jakie rozwiązania zalecane są w 2020 roku? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury! 

Samochodowe zabezpieczenia antykradzieżowe – TOP 3 

Na rynku dostępne są zabezpieczenia antykradzieżowe w różnych cenach i o różnej skuteczności. W trosce o własne mienie, a także zdrowie, ponieważ ewentualna kradzież auta z pewnością kosztowałaby nas sporo nerwów, warto zainwestować w rozwiązania, których skuteczność wynosi 99% i, z którymi żaden rabuś sobie nie poradzi.  Jakie blokady w 2020 roku cieszą się największym powodzeniem? 

 • E-Joylock ‒ zabezpieczenie blokuje działanie skrzyni biegów, uniemożliwiając odjazd autem osobom nieupoważnionym. Blokada obsługiwana jest za pomocą smartfona, wystarczy wgrać aplikację E JOYLOCK (aplikacja działa zarówno na telefonach z system iOS oraz Android),.a następnie sparować aplikację z samochodem. 
 • JOYLOCK BMW – samochody BMW są częstym łupem złodziei, właśnie dlatego powstały zabezpieczenia dedykowane wymienionej marce. JOYLOCK BMW to wykonane z  wytrzymałych materiałów zabezpieczenie osłaniające wszystkie elementy sterujące skrzynią biegów. 
 • Mechaniczna blokada kierownicy – to blokada, która montowana jest w nadwoziu auta. Zabezpieczenie blokuje działanie kierownicy, co uniemożliwia złodziejowi wykonywanie nawet najprostszych manewrów. 

Inne zabezpieczenia antykradzieżowe

Wśród innych rozwiązań wymienić można: 

 • alarm samochodowy
 • radiowy lokalizator GPS, który umożliwia zlokalizowanie skradzionego samochodu 
 • blokadę Keylock uniemożliwiającą zeskanowanie kluczyka – w przypadku aut z bezkluczowym systemem otwierania – keyless.

Inne sposoby na zabezpieczenie auta

Inne czynności, które zwiększą bezpieczeństwo naszego samochodu to: 

 • zostawianie auta na parkingach strzeżonych
 • garażowanie pojazdu
 • zamykanie na klucz  bramy i furtki do naszej posesji 
 • zamykanie na klucz samochodu
 • trzymanie kluczyków i dokumentów od samochodu w bezpiecznym miejscu, nie przy drzwiach wejściowych do naszego domu lub mieszkania, (zdarzają się przypadki, gdy złodziej włamuje się do domu, zabiera kluczyki i znika bezpowrotnie wraz z naszym samochodem).

Choć to sprawy oczywiste, wielu właścicieli aut o nich zapomina, ułatwiając tym samym złodziejowi przywłaszczenie własnego mienia. 

Podsumowanie 

Złodzieje mają wiele sposobów na przywłaszczenie cudzego mienia. Warto podjąć wszelkie kroki, aby w maksymalnym stopniu utrudnić oraz uniemożliwić złodziejowi cały proces. Wśród polecanych zabezpieczeń wymienić można E-Joylock, JOYLOCK BMW,000 mechaniczną blokadę kierownicy, a także blokadę blokada Keylock, radiowe lokalizatory GPS czy autoalarmy. Ważne też by zachować podstawowe środki ostrożności – zamykać drzwi auta na klucz, parkować na strzeżonych parkingach, przechowywać kluczyki i dokumenty do auta z dala od drzwi wejściowych.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *