Blog

Keylock – co to?

Bezpieczeństwo samochodu spędza sen z powiek wielu kierowcom. Na szczęście, w dzisiejszych czasach ochrona samochodu przed kradzieżą nie jest trudnym ani skomplikowanym zadaniem. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, a dokładniej rzecz ujmując Keylock. Co to takiego? Jak działa przywołane rozwiązanie? Odpowiedzi na postawione pytania można znaleźć w artykule.

Keylock, czyli co?

Keylock jest innowacyjnym urządzeniem elektronicznym, które blokuje zamek w samochodzie, a tym samym niweluje ryzyko kradzieży auta „na walizkę”. Na czym polega wspomniana metoda? Złodziej przedłuża bezprzewodowy sygnał wysyłany przez kluczyk. W efekcie może otworzyć pojazd i uruchomić silnik bez wzbudzania podejrzeń.

Jak działa Keylock?

Keylock to proste, a jednocześnie nowoczesne urządzenie. Zostało wzbogacone o mikroprocesor oraz czujnik ruchu, dzięki czemu działa w sposób inteligentny. Włącza zasilanie między kluczykiem a baterią tylko wtedy, gdy z auta korzysta jego prawowity właściciel. Żadna nieupoważniona osoba nie dostanie się więc do wnętrza samochodu. Do otwarcia pojazdu i uruchomienia silnika potrzebny jest specjalny kod. Pilot wysyła go po otrzymaniu sygnału z blokady.

Warto podkreślić, że Keylock uruchamia się automatycznie, gdy kluczyk jest w ruchu. Blokadę można również włączyć ręcznie poprzez dwukrotne uderzenie kluczyka, przy czym przerwa między wspomnianymi czynnościami nie powinna trwać dłużej niż sekundę. Dezaktywacja urządzenia następuje samoczynnie. System liczy kroki właściciela pojazdu. Gdy kierowca wysiądzie z auta i odejdzie na odległość kilku metrów, układ wyłącza zasilanie.

Keylock – jak go zamontować?

Instalacja blokady jest stosunkowo prosta. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani wcześniejszego przygotowania. Sam proces przebiega bardzo szybko i zajmuje nie więcej niż kilka minut. Co trzeba zrobić? Wystarczy otworzyć obudowę kluczyka. Wyjąć umieszczoną w środku baterię i założyć na nią niewielki klips, a potem włożyć wszystko z powrotem i zamknąć całość.

Dlaczego warto zainwestować w Keylock?

Keylock pozwala na szybkie, a co najważniejsze skuteczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Działa automatycznie, więc nie trzeba pamiętać o uruchomieniu układu elektronicznego, a jego montaż nie wiąże się z koniecznością ingerencji w budowę kluczyka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że blokada znajduje zastosowanie w autach wyposażonych w system bezkluczykowego otwierania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *